Новини

Всі новини
2015-11-28

«Самопоміч» вшанувала пам’ять жертв Голодомору

Сьогодні, 28 листопада, в Харкові відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні. Представники «Об’єднання Самопоміч» також прийняли участь у заходах.

На чолі з головою Харківської обласної організації «Об’єднання «Самопоміч», депутатом міськради Тарасом Сітенко депутати фракції у міській та обласній радах зібралися біля Хреста жертвам Голодомору в Молодіжному парку.

Після покладання квітів представники «Самопомочі» разом з харків’янами пройшли ходою до площі Свободи, де відбулася акція пам’яті «Запали свічку». Пам’ять померлих під час голодоморів вшанували хвилиною мовчання та виклали із запалених лампадок хрест.

«Харків найбільше постраждав від Голодомору, — зазначив Тарас Сітенко, — Важливо пам’ятати ці трагічні події, щоб вони не повторилися знову. Ми повинні розуміти, що це був не просто голод, а справжній геноцид, спрямований на знищення українців. Знищувалася інтелігенція, священнослужителі, селянство.

Питання визнання Голодомору геноцидом українців регулярно піднімається на міжнародному рівні. Раніше воно блокувалася Росією, але зараз Росія є ізгоєм, тому я сподіваюся, що її тиск на цей процес буде знижено до мінімуму і Голодомор все ж буде визнаний міжнародною спільнотою цілеспрямованим знищенням українців, — те, що ми називаємо геноцидом.

Також важливо, щоб підростаючі покоління знали про цю трагедію. Наша фракція вчора відвідала максимальну кількість шкіл, які змогла охопити — ми брали участь в уроках пам’яті, подарували школам книги, присвячені Голодомору, історії України, видатним діячам».

Варто зазначити, що у результаті Голодомору 1932-33 років загинуло, за різними оцінками, від 4 до 7 мільйонів осіб. У 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.