Новини

Всі новини
2019-03-01

«Самопоміч» відстояла Оперний

Під час засідання Харківської обласної раді 28 лютого 2019 року, депутати від фракції «Об’єднання «Самопоміч» спільними зусиллями вмовили депутатську більшість не передавати приміщення Харківського національного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка (ХНАТОБ) у комунальну власність.

Зараз більша частина приміщень театру — близько 39 з 52 тисяч кв. м належить ХНАТОБу, тобто знаходиться у державній власності. Решта — поділена: 6 тисяч кв. м належать громаді харківської області (комунальна власність) та близько 7 тисяч кв.м продані у приватну власність. Про це розповів депутат від «Самопомочі» Олександр Котуков, який вже не перший рік займається питанням ХНАТОБу. За його словами, на цю сесію було винесено проект рішення, згідно із яким усі площі передавались би у комунальну власність, керівництво якою здійснює Харківська облрада. Котуков впевнений, що прийняття такого рішення стало б величезною помилкою через низку причин, які він навів депутатському корпусу під час засідання облради.

«По-перше, – розповідає Котуков, – на етапі передачі театру у державну власність, мали передати весь майновий комплекс ХНАТОБу, але через якісь причини, які ще мають бути з’ясовані, передали лише 36 тисяч кв.м. Причиною передачі стало те, що, на жаль, Харківська обласна рада і обласний бюджет не мали змоги утримувати цей тягар: були великі борги, як комунальні, так і по зарплатні. Театр не мав змоги розвиватись». Зараз, за словами депутата, ситуацію із фінансовими ресурсами обласного бюджету щодо історичних та культурних об’єктів є також важко назвати кращою, ніж вона була 7 років тому: «Як ми плануємо це робити, коли у нас більшість наявних закладів культури, починаючи з Харківського художнього музею, знаходяться в катастрофічному стані?!?». Передача такого великого об`єкту як Оперний театр обласному бюджету має бути економічно виправданою та обґрунтованою. На сьогодні, впевнений Котуков, жодного економічного обґрунтування та пояснення, як ми будемо утримувати ці приміщення — немає!

Завдяки зусиллям Олександра Котукова, Тетяни Бідняк та Дмитра Булаха, які під час цієї сесії активно протистояли спробі передати усі приміщення ХНАТОБу до комунальної власності, переважна частина площ будівлі залишилась на балансі держави. Але залишилась ще одна принципова задача, яку відстоює фракція «Самопоміч». Це — необхідність відновити цілісність майнового комплексу: щоб усі приміщення, які знаходяться в будівлі, належали єдиному власнику. Зокрема, це потрібно для залучення інвестицій для капітального ремонту будівлі ХНАТОБу. «Давайте представимо себе на місці керівництва театру. Ми керуємо театром як цілісним комплексом, але будівля нам не належить. Якщо ми театр є державним, а майно буде комунальним, як це буде функціонувати?!? Керівництво театру не зможе ані ухвалити стратегії розвитку, ані залучити інвестиції, – пояснює Котуков. – Наразі оіційно в приміщенні ХНАТОБу знаходяться чотири комунальних підприємства, але реально жодне з приміщень, що їм належать, – не функціонує, – розповідає Котуков. – Приміщення, які були у «Слобожанського ансамблю» та Театру Музкомедії протягом шести років не використовувались і сьогодні знаходяться у занедбаному стані».