Новини

Всі новини
2018-07-05

Самопоміч: Ціни на ліки в комунальних аптеках треба перевірити

Комунальне підприємство «Фармація», що об’єднує понад 10 аптек, які працюють в Харкові і області, потребує бюджетного фінансування через збитковість. Керівник підприємства просить Харківську облраду про збільшення статутного капіталу КП на 2 млн грн. Чому аптеки працюють неефективно, чи нема в даному випадку зловживання бюджетними коштами і чи дійсно ціни у них нижче, ніж у приватних, перевірить спеціальна комісія при облраді.

«Директор КП «Фармація» Олена Феоклістова не змогла відповісти на запитання членів комісії про те, чому підприємству необхідно збільшення статутного капіталу, також не було надано відповідних документів фінансової звітності», – пояснила ситуацію член постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО, глава Фракції «Об’єднання «Самопоміч»» в Харківській обласній раді Тетяна Бідняк.
Комісія перевірить наскільки ефективно працює КП «Фармація» з програмою «Доступні ліки», чи є ціни на препарати в аптеках підприємства доступними і відповідають статусу «соціальних аптек».

«Ситуація з КП «Фармація» вимагає детального вивчення і втручання місцевих органів влади, оскільки дане підприємство повинно надавати доступні лікарські препарати для пенсіонерів, учасників АТО та інших соціальних груп, крім того щільно співпрацювати з лікарнями і поліклініками. Але по факту, часто виявляється, що ціни в цих аптеках на рівні приватних, а іноді навіть вище. Тоді чому вони працюють у збиток? Завдання депутатів обласної ради змусити керівників комунальних підприємств працювати ефективно», – каже Тетяна Бідняк.