Новини

Всі новини
2015-09-19

«Самопоміч» розцінює дії правоохоронців на підприємствах кандидата в мери Тараса Сітенко як можливе втручання у виборчий процес

Учора близько дев’ятої ранку представники правоохоронних та контролюючих органів паралізували роботу підприємства ДП «Спринтер», співзасновником якого є голова Харківського представництва «Об’єднання «Самопоміч» та перспективний кандидат на посаду Харківського міського голови  Тарас Сітенко.

 Близько тридцяти людей вдерлися до офісу ДП «Спринтер»  та приміщення складу. Більшість з них відмовилися називати імена та показувати посвідчення. Коли приїхали представники преси, вони повідомили, що є перехожими й опинилися тут випадково. Після цього дві чи три особи показали свої документи, що підтверджують, що вони є працівниками УБЕП та Червонозаводського РВВС.

«Вони мали ухвалу суду, яку ми отримали тиждень тому. В ухвалі написано, що ми начебто не надали документи щодо мобілізаційних списків на підприємстві. Насправді, коли ми отримали ухвалу, усі необхідні документи надали в органи МВС. Якщо атаки в такий спосіб на мої підприємства будуть продовжуватися, будемо вважати, що у цьому є підступ», – заявив Тарас Сітенко.

Дій представників правоохоронців не відповідали міжнародно-правовим стандартам поведінки працівників правоохоронних органів. Особи, що назвалися працівниками прокуратури, міліції, не пропускали на територію підприємства, вели себе по-хамськи, вживали нецензурну лексику. Більш того – застосовували невиправдану силу.  Про це повідомив народний депутат України Роман Семенуха:

– Я був свідком того, як до співробітників служби безпеки підприємства застосовували фізичну силу. Частина з цих осіб так і не надала свої посвідчення. Михайло Гармаш, співробітник прокуратури Червонозаводського району, що здійснює слідчі дії, стверджує, що на підприємстві є люди, які нібито ухилялися від мобілізації. Вуличне сафарі для системи виявилося неефективним, тепер сафарі пішло на підприємства.

Він звернув увагу не те, що несподіваний візит співробітників прокуратури та міліції на підприємство відбувся на другий день, після того, як «Самопоміч» оголосила про висунення кандидатури Тараса Сітенко на посаду Харківського міського голови.

– Якщо такі випадки будуть повторюватися, їх можна буде розцінити як тиск та беззаконня. Ми будемо звертатися в міжнародні організації, правоохоронні органи, будемо писати скарги. Сьогодні ми схильні розглядати це в юридично-господарській площині. Люди мають крихку довіру до правоохоронних органів і дуже не хотілося б розхитувати ситуацію, – наголошує Роман Семенуха.

«Об’єднання «Самопоміч» публічно закликає керівництво прокуратури Харківської області, ГУМВС України в Харківській області не допустити втручання у виборчий процес контролюючих та правоохоронних органів.