Новини

Всі новини
2015-10-05

«Самопоміч» прикладе максимум зусиль, щоб довести харків’янам, що вони самі можуть бути управлінцями, — Олег Березюк

Сьогодні по лінії зіткнення на Донбасі проходить цивілізаційна лінія розділу між якісною ринковою демократією і східною деспотією. Про це під час візиту до Харкова заявив народний депутат, лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

«Харків знаходиться саме на межі цих двох світів. Але він є центром справжньої української інтелігенції, якою б вона мовою не говорила, і буде тим форпостом, який зробить цю лінію непорушною на захід – а з часом ми пересунемо її на кордон України», — вважає народний обранець.

На думку Березюка, для того, щоб мешканці Харківщини припинили підтримувати екс-«регіоналів» потрібен час та зусилля.

«Людей не можна звинувачувати, люди мають таке бачення. Така історична реальність цієї території. Для змін потрібен час, але також неймовірні титанічні зусилля, у томи числі політичного й громадського осередку «Об’єднання «Самопоміч» на Харківщині, щоб показати людям те, що вони можуть бути управлінцями, а не чекати на доброго дядю, який прийде і все зробить. Такого дядьки ніколи не буде — якщо він і зробить щось, то виключно для себе», — наголосив політик.

За словами Березюка, наразі Україна має ізолювати окуповані території.

«Ці території вже перетворилися на  Придністров’я. Повернути їх може тільки сильна держава. Наразі держава є слабкою і не може цього робити. Якщо ми раптом, як слабенька держава, яка немає ні армії, ні економіки, почнемо реінтегрувати ці території, які зараз заселені злочинцями, ми знищимо свою державу. Сьогодні треба негайно тимчасово окуповані території перетворити в тимчасово ізольовані – в першу чергу, економічно й політично», — зазначив політик.

Представник «Самопомочі» впевнений, що українцям не треба перейматися виборами, що самопроголошена влада збирається проводити на Донбасі.

«Нехай собі проводять хоч мільярд виборів. Це не відноситься до української держави. Хай ідуть з цими виборами в ООН,  Бельгію, Німеччину, навіть можуть прийняти рішення приєднатися до однієї з цих країн. Ми не проти – було б гарно, якби на східних теренах України знаходилася Німеччина», — запевнив Березюк.