Новини

Всі новини
2016-02-13

«Самопоміч» прийняла резолюцію стосовно відставки уряду Яценюка та створення нової Конституції

Сьогодні, 13 лютого, на сьомому всеукраїнському з’їзді «Самопомочі» у Харкові політична партія «Об’єднання «Самопоміч» прийняла резолюцію.

 Резолюція позачергового З’їзду політичної партії Об’єднання «Самопоміч»

Виклики, які стоять перед українським народом, вимагають рішучих, відповідальних дій та чесної оцінки ситуації.

У листопаді 2014 року партія Об’єднання «Самопоміч», усвідомлюючи необхідність політичної злагоди в країні в умовах зовнішньої агресії, враховуючи результати парламентських виборів, маючи на меті побудову успішної країни, ухвалила рішення про формування парламентської коаліції. «Самопоміч» інціювала процес створення коаліційної угоди та проголосувала за формування уряду для виконання програм, передбачених цією угодою. Ключовими завданнями нового уряду були визначені знищення корупції в країні та створення умов для відродження конкурентоздатної економіки.

Сьогодні після більш ніж річної роботи уряду на чолі з Арсенієм Яценком ми змушені констатувати:

— відсутність якісного публічного управління

— провал або ж повна відсутність ключових реформ, життєво необхідних для країни

— збереження або відновлення багатомільярдних корупційних схем, які уряд не лише не зупинив, а подекуди і сприяв появі нових

— збідніння населення

Клептократія та олігархія не лише утримала свої позиції в країні, але й розпочала реванш, виступаючи тим самим головним союзником російського агресора у його війні проти України. Ми вважаємо, що така ситуація в країні є питанням національної безпеки і вимагає негайного втручання.

Враховуючи це Політична партія Об’єднання «Самопоміч» вважає, що відставка уряду Арсенія Яценюка є єдино можливою і цивілізованою оцінкою діяльності цього складу Кабінету Міністрів. Це єдиний спосіб запобігти формальному розвалу парламентської коаліції, призначенню нових парламентських виборів, які можуть стати серйозним випробуванням для країни.

Доручаємо фракції Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді ініціювати створення комісії ВР щодо вивчення діяльності Кабінету міністрів під керівництвом Арсенія Яценюка.

Вимагаємо також від Президента України негайного звільнення Генерального прокурора України Віктора Шокіна, який перетворює власне відомство в зброю для політичних репресій.

Вимагаємо негайного та повного оновлення всього складу ЦВК.

Ми закликаємо усі здорові сили об’єднати свої зусилля з метою виправлення ситуації та формування професійного Уряду національної довіри, який здійнсить необхідні для країни реформи і поставить країну на шлях оздоровлення.

 Резолюція позачергового З’їзду політичної партії Об’єднання «Самопоміч»

Конституція країни – є фундаментальним документом життя та розвитку країни і договором між людьми про свої права і про те як вони будуть стримувати владу, яку вони обирають. Конституція України потребує змін.

Однак ініційовані сьогодні Президентом України зміни до Конституції не є продуктом Українського народу і не відповідають інтересам української держави. Такі зміни під гаслом децентралізації дискредитують саму ідею місцевого самоврядування. А особливий статус територій Донбасу, які перебувають під фактичною окупацією Росії, загрожують подальшому існуванню України як держави.

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» переконана, що Росія окупувала частину території України саме для того, аби змусити український парламент змінити Конституцію і таким чином зруйнувати Україну із середини. У зв’язку з цим «Самопоміч» звертається до фракції у парламенті

з вимогою ініціювати розслідування обставин, які спричинили анексію Криму, окупацію частини Донбасу, воєнну трагедії під Іловайськом  та воєнну поразку під Дебальцевим, а також укладення Мінських домовленостей. «Самопоміч» наполягає на тому, що правдива інформація про такі обставини має бути публічною, а особи причетні до прийняття відповідних рішень мають бути притягнуті до відповідальності.

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» незмінно і категорично наполягає на тому, що будь-які зміни до Конституції неприпустимо вчиняти під зовнішнім тиском і звертається до міжнародних партнерів України із закликом поважати суверенітет Українського народу і припинити будь-які спроби тиску на Україну з метою внесення змін до Конституції.

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» вимагає від Президента України зупинити спроби провести зміни до Конституції, які не відповідають інтересам українського народу, а також мають наслідком погіршення балансу влади і звуження прав громади, яка має бути фундаментом свободи та демократії у державі.

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» також ініціює процес створення нової Конституції для України. Оновлена Конституція має бути базована на таких засадах:

– парламент мають формувати правдиві українські, а не олігархічні політичні партії, з прозорим фінансуванням;

— вибори до парламенту мають відбуватися за пропорційною системою на основі відкритих списків;

— повнота виконавчої влади має належати уряду, підконтрольному парламенту;

— основою місцевого самоврядування мають бути сильні і фінансово спроможні громади;

— судову владу має здійснювати оновлений і незалежний від політичного впливу суддівський корпус.