Новини

Всі новини
2016-07-25

Самопоміч пропонує ввести мораторій на підвищення тарифів ЖКГ

Депутати від фракції «Самопоміч» закликають не допустити підвищення тарифів на електроенергію, газ, тепло і гаряче водопостачання

Відповідне звернення до Верховної Ради та Кабміну вже внесено на розгляд депутатів Харківської міської ради.
Про це в понеділок, 25 липня, під час пресс-конференції в KHARKIV Today повідомив лідер фракції «Самопоміч» в Харківській міській раді Тарас Сітенко.

«За останні три місяці до нас звернулося дуже багато людей, які просять вжити заходів щодо підвищення тарифів. Люди не розуміють, як витримувати такі тарифи, коли не підвищується оплата праці та мінімальний прожитковий мінімум. І, якщо це питання ще не стало пріоритетним, то з настанням опалювального сезону воно стане таким», — вважає Сітенко.

1 липня тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення зросли в середньому на 75-90%, а з 1 вересня на 25-30% подорожчає електроенергія. Основна частина населення не зможе своєчасно сплачувати послуги, впевнений депутат.

«Ми вважаємо, що тарифи, які сьогодні формуються в Києві, не прозорі. Зокрема, це стосується формування ціни на газ, який використовується для розрахунку комунальними регіональними підприємствами теплопостачання. Коли ми побачимо структуру цих тарифів, ми зможемо підготувати пропозицію, як їх зменшити», — зазначив Сітенко.

Згідно з новими тарифами, опублікованими на сайті КП «Харківські теплові мережі», власники однокімнатних квартир в будинках без лічильників в опалювальний сезон будуть платити 1060 грн на місяць, двокімнатної — 1400 грн, а трикімнатна квартира обійдеться більш ніж в 2000 грн.

І якщо, на думку депутата міськради від фракції «Самопоміч» Олени Ворони, жителі приватного сектора можуть знизити витрати на опалення — використовувати альтернативні способи опалення, самостійно утеплювати будинки, міняти котли, то мешканці багатоповерхівок фактично стануть заручниками нового тарифу.
«Жителі багатоповерхівок позбавлені можливості будь-яким чином знизити свої витрати. Так, сьогодні більшість будинків залишаються у комунальній власності, відповідно, люди не можуть встановити індивідуальні опалювальні пункти, які дозволять знизити витрати на опалення за рахунок автоматичного регулювання. Більше того у багатьох немає розуміння, чи будуть встановлені лічильники в цьому році в їх будинках, як раніше було озвучено. ХТМ планували обладнати 90% будинків приладами обліку. На сьогодні ця програма виконана лише частково, багато будинків із списку, який ми отримали від ХТМ, залишаються не обладнаними приладами обліку», — зазначила Ворона.

На думку депутатів, така ситуація не може бути прийнята ні на рівні споживачів, ні на рівні політиків. «Таке непропорційне збільшення комунальних послуг без збільшення заробітної плати не може бути проігноровано. Це причина того звернення, яке ми підготували», — підсумувала Ворона.

Всі, хто хоче підтримати ініціативу «Самопомочі» про введення мораторію на підвищення вартості послуг ЖКГ, можуть звернутися до приймальної партії і підписати доручення виборців.

Адреси приймальних: вул. Гоголя, 11, пр-т Ювілейний, 56 (оф.608), проспект Науки, 40.