Новини

Всі новини
2018-11-28

«Самопоміч» пропонує скасувати підвищення ціни на газ для населення

Харківському міському голові
Кернесу Г.А.

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Геннадію Адольфовичу!
Шановні депутати Харківської міської ради!

 

 

19 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу».
Положення передбачає, що з 01 листопада 2018 року НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж/постачання природного газу за ціною, розрахованою за новою формулою. З урахуванням вимог даного Положення нова ціна на газ для населення, сформована НАК «Нафтогаз України» становить 8 548,92 грн за тис. куб.м, що більше на 22,87 % від попередньої ціни.

Збільшення ціни на газ для населення без одночасного вирішення питань забезпечення зайнятості населення, перегляду рівня мінімальної заробітної плати, рівня прожиткового мінімуму та інших соціальних стандартів, їх індексації, призведе до істотного зниження рівня життя громадян, підвищить соціальну напругу в суспільстві, а також призведе до утворення значної заборгованості споживачів.
Окрім того, новий порядок призначення житлових субсидій не є достатньо ефективним і наразі не надає належного соціального захисту громадянам. До громадської приймальні Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»» з початку опалювального сезону звернулась велика кількість людей, яким відмовлено у наданні житлової субсидії через зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року.

Разом з тим, варто зазначити, що в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» загальний обсяг видатків на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню визначено на рівні 55 095 мільярдів гривень, що майже на 16 мільярдів менше, ніж минулого року.

Зважаючи на соціальну значимість цього питання, просимо всі фракції Харківської міської ради, а також Харківського міського голову долучитись до розробки спільних проектів рішень Харківської міської ради:

1) про звернення до Кабінету Міністрів України, Президента України щодо скасування підвищення та перегляду ціни на газ для населення.

2) про звернення до Кабінету Міністрів України щодо виключення з порядку надання житлових субсидій дискримінаційних положень, які позбавляють громадян можливості отримати житлову субсидію.

 

З повагою

Голова фракції Політичної партії

«Об’єднання «САМОПОМІЧ» у Харківської міській раді

Т.О. Сітенко