Новини

Всі новини
2017-10-17

Харківська “Самопоміч” підтримує Велику політичну реформу

Харківська “Самопоміч” приєдналася до всеукраїнської акції на підтримку Великої політичної реформи. Мітинг проходить сьогодні під Верховною Радою. Його учасники мають три основні вимоги:
– Обмежити депутатську недоторканість
– Створити антикорупційний суд
– Змінити виборчу систему
«Три роки минуло після Революції гідності. Ми вірили, що наша країна зміниться, влада стане прозорою. Наразі маємо реванш союзу колишніх регіоналів і БПП. Через це відбувається повна профанація реформ і тотальне зубожіння людей. На жаль, нині у парламенті лише 60-80 депутатів, які мають совість. Тільки завдяки людям, які приїхали з усієї країни, щоб зібратись сьогодні під Верховною Радою, ми зможемо у мирний конституційний спосіб здійснити справжні реформи. Парламентарі повинні ухвалити закон про Антикорупційний суд. А також новий закон про вибори, який дозволить чесним людям потрапити в парламент, і, нарешті, – обмеження депутатської недоторканністі», – сказав народний депутат від “Самопомочі” Роман Семенуха.
Зміни, яких вимагають мітингувальники, у передвиборчій програмі обіцяв впровадити президент і майже всі політичні сили, що зараз представлені у парламенті. Настав час виконувати обіцянки, Верховна Рада повинна розглянути три законопроекти, які дозволять провести політичну реформу.
Питання обмеження або скасування депутатської недоторканності стоїть на порядку денному майже 20 років. Політичні сили на виборах заявляють про бажання реалізувати це завдання, але потрапивши до парламенту, майже всі забувають про свої обіцянки.

17 жовтня Київ

Обмеження недоторканності народних депутатів (законопроект № 6773), з одного боку, дозволить притягати їх до кримінальної відповідальності на загальних підставах, з іншого – не дозволить переслідувати парламентарів за їхні політичні позиції та висловлювання.
Учасники акції закликають скасувати корумповану виборчу систему та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками (законопроект № 1068-2). Ця система дозволить обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів в цій партії, тим самим формуючи список з людей, яким довіряє суспільство.
Про необхідність створення Антикорупційного суду свідчать десятки справ топ-корупціонерів, які блокуються в судах по всій країні. В той час як корупціонери поновлюються на посадах. Тому мітингувальники вимагають якнайшвидше ухвалити законопроект № 6011, що дозволить створити незалежний суд для розгляду справ топ-корупціонерів, в якому антикорупційних суддів обиратимуть за участі громадськості та міжнародних партнерів України.

17 жовтня Київ2