Новини

Всі новини
2018-07-23

“Самопоміч” перевірила, як фінансують першокласників в Харківській області

Сьогодні чимало говориться про «Нову українську школу», але що воно таке й з чим її їдять – уявлення мають одиниці. При цьому 1 вересня наближається, а інформація про підготовку до навчального року за новими освітніми стандартами для учнів перших класів є дещо сумнівною й викликає деяку тривогу. Про те, як фінансуються першокласники Харківської області, в своєму пості на Facebook написав депутат районної ради «Об’єднання Самопоміч» Віктор Кисиль.
7 червня 2018 р. відбулася сесія Харківської обласної ради, де була розподілена субвенція з державного бюджету між бюджетами районів, міст обласного значення та ОТГ.
Загальна сума субвенції – 73 млн 264 тис грн., з яких 18 млн 492 тис грн. – призначено на підвищення кваліфікації вчителів, а решта – 54 млн 772 тис грн. – на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, мультимедійного обладнання для початкових класів.


Зазначені 54 млн грн. мають розподілятися у відповідній пропорції:
40% – на закупівлю дидактичних матеріалів для учнів початкових класів;
40% – на закупівлю сучасних меблів для початкових класів «Нової української школи»;
20% – на закупівлю комп’ютерного обладнання та мультимедійного контенту для початкових класів «Нової української школи».
Отже, гроші на закупівлю всього необхідного виділені. На жаль, як показує спілкування з директорами шкіл та вчителями початкових класів, поки що в області про кошти, не кажучи вже про закуплені меблі чи мультимедійне обладнання, мало хто чув.
При цьому в департаменті науки і освіти Харківської області «інформація про кількість та вартість закуплених чи запланованих до закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання… для кожної школи Харківської області відсутня».
Тож усе буде вирішуватися на місцях.
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 237 передбачене фінансування потреб учнів початкових класів «Нової української школи» з місцевих бюджетів на умовах співфінансування:
міст обласного значення – не менше як 30%;
районів і ОТГ – не менше 10%.
Наскільки мені відомо, на цей час чимало міст обласного значення, районних рад та ОТГ поки що питання співфінансування ще не обговорювали.
У зв’язку з цим є загроза того, що вчителі й директори шкіл змушені будуть «дофінансовувати» потреби першокласників за рахунок батьків.
Висновок: якщо батьки чи педагоги хочуть, щоб учні перших класів розпочали навчання з 1 вересня в новій українській школі, то вже зараз необхідно турбувати районні чи міські відділи, управління освіти та місцевих депутатів, аби якнайшвидше закупити все необхідне та обладнати кабінети для першокласників за новими стандартами.