Новини

Всі новини
2015-12-23

«Самопоміч» не підтримала антисоціальний бюджет Харкова

На сьогоднішній сесії Харківської міської ради фракція «Самопоміч» проголосувала проти прийняття головного фінансового документа міста Харкова через те, що важливі соціальні питання, такі як збільшення соціальних витрат на школи, дитячі садки та лікарні не були підтримані.

«В запропонованому проекті бюджету відсутня чітка стратегія розвитку. На програми міста, що повинні реалізовувати ці стратегії, — наразі їх 29, — спрямовується 2,5 млрд грн. коштів міського бюджету, що складає 30% від загального бюджету міста. Проте на освіту запланово 53 млн грн, а на охорону здоров’я 87 млн. грн., що складає 6% від загальних витрат за всіма програмами. Треба зазначити, що більшість програм має іміджеву, а не соціальну орієнтацію, що є недоречним в умовах зниження доходів харківяни — підкреслила депутат від фракції у міськраді Олена Ворона.

За словами депутата, більшість програм були запроваджені в 2010 році та подовжуються без актуалізації та визначення досягнутих результатів.

Фракція «Самопоміч» вважає вкрай необхіднім переглянути існуючі програми, визначити стратегічно важливі, визначити терміни реалізації, необхідні фінансові ресурси та показники ефективності.

На думку представникiв партії, особливої уваги потребує програма енергозбереження, яка набула гострої актуальності через значне підвищення комунальних тарифів. Проте існує вона в формі, що була розроблена ще в 2010 році з незначними змінами та фінансується за залишковим принципом.

Невідповідність часу стосується також програми підтримки ОСББ, що має бути пріоритетною через зміни в законодавстві щодо функціонування ЖКГ з 1 липня.

Фракція пропонує створити робочу групу й визначити порядок підтримки новоутворених ОСББ, що буде вигідно для мешканців та в майбутньому приведе до зменшення навантаження на міський бюджет щодо підтримки сфери ЖКГ.