Новини

Всі новини
2017-10-04

«Самопоміч» наполягає, щоб децентралізація збільшувалась, а не згорталась – Роман Семенуха

У проекті державного бюджету на 2018 рік, зареєстрованому Кабміном у Верховній Раді, містяться загрози для бюджетної та фінансової децентралізації.

«Будівництво поліцейської держави планується за рахунок пограбування людей, пограбування бюджету громад і міст», – заявив народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха під час брифінгу у Верховній Раді.

«Держава забезпечила субвенції на освіту та медицину лише на третину. Разом з тим нам пропонується підвищити зарплати педагогам на 25%. Водночас субвенцією передбачається їх збільшення всього на 16,5%», – зауважує нардеп.

Він підкреслив, що у випадку прийняття бюджету-2018 з такими показниками, наступного року харківський міський бюджет муситиме покрити дефіцит освітньої та медичної субвенцій у розмірі 900 млн грн, львівський – 358 млн грн, бюджет Дніпра – 250 млн грн.

«Законопроектом знов не передбачається компенсація коштів транспортним компаніям за перевезення пільгових категорій громадян, і цей тягар знову ляже на місцеві бюджети. В проекті бюджету взагалі не передбачено коштів на погашення тарифної заборгованості за 2013-2015 роки. Комунальні підприємства неспроможні її виплатити, тож ця різниця знову необґрунтовано ляже на плечі місцевих бюджетів. Ми переконані, що покриття цих видатків має бути за рахунок держави, а місцеві бюджети мають зростати. «Самопоміч наполягає на тому, щоб децентралізація не просто не згорталась, а навпаки, збільшувалась. У багатьох містах за рахунок децентралізації почали ремонтувати дороги, будувати дитсадки, ремонтувати школи і лікарні. Сила держави – у сильних громадах. Місцеві бюджети мають зростати, а не зменшуватись!» – підсумував Семенуха.