Новини

Всі новини
2016-02-16

«Самопоміч» наполягає на прозорості у формуванні тарифів на теплопостачання

У зв’язку з чисельними зверненнями громадян щодо нерозуміння нових тарифів на постачання теплової енергії депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» подали депутатське звернення на адресу директора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва з метою роз’яснення механізму формування тарифів.

На офіційному Інтернет-сайті КП «ХТМ» станом на 11.02.2016 р. оприлюднена наступна інформація про діючі та нові тарифи http://www.hts.kharkov.ua:

Як видно з наведеної вище таблиці, тариф на опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії за 1 кв. м. на місяць протягом опалювального періоду складає 16,42 гривень з ПДВ за 1 кв. м. (введений у березні 2015 року з майже 70 відсотковим підвищенням порівняно з тарифом, що діяв до того.

Згідно повідомленням ЗМІ, новий тариф буде складати 21,61 гривень з ПДВ за 1 кв. м. для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії за 1 кв. м. на місяць протягом опалювального періоду вже з січня 2016 року. Це подорожчання тарифу ще на майже 31,5 % в порівнянні з тарифом, що діє з березня 2015 року.

Нагадуємо, КП «Харківські теплові мережі» є спільною власністю громади Харкова, що означає можливість кожного мешканця міста – члена територіальної громади як співвласника підприємства, отримати будь-яку інформацію, а особливу ту, що стосується тарифів, ціноутворення, й, у свою чергу, напряму впливає на добробут мешканців м. Харків та їх родин.

Зважаючи на інформацію, наведену вище, «Об’єднання «Самопоміч» просить директора КП «ХТМ»:

1.  Пояснити зазначене вище зростання вартості тарифів, а також надати нам як представникам громади інформацію щодо повної виробничої собівартості теплової енергії на теперішній час.

2.  Проаналізувавши структуру собівартості, що наведена на офіційному сайті КП «ХТМ» (http://www.hts.kharkov.ua), ми побачили, що вартість палива складає 42,40 %, а вартість теплової енергії, що закуповується, та вартість теплової енергії ТЕЦ-3 складає 34,81 %. У зв’язку з цим просимо Вас надати наступну інформацію:

–  про закупівельні ціни на паливо за всіма видами палива, що використовуються під час виробництва теплової енергії;

– детальну інформацію про компанії-постачальники всіх видів палива, що використовуються під час виробництва теплової енергії (сертифікати, копії свідоцтв про реєстрацію та інше);

– джерела закупівлі теплової енергії – вартість гривень за 1 Гкал, детальну інформацію про компанії, що продають теплову енергію КП «ХТМ»;

3.  Надати інформацію щодо об’єктів, які належать КП «ХТМ» та знаходяться в оренді із зазначенням того, на яких із них ведеться комерційна діяльність;

4.  Просимо повідомити, чи має КП «ХТМ» інші джерела прибутку, окрім профільної виробничої діяльності.

5.  У разі, якщо КП «ХТМ» має інші джерела прибутку, просимо пояснити, чому вони не враховуються в формуванні тарифів для населення, пропорційно знижуючи його.

Мета цього аналізу — зробити тарифи, їх формування прозорим та зрозумілим для харків’ян та, за наявності економічної можливості, спільно з КП «Харківські теплові мережі» знайти можливість знизити їх до економічно обгрунтованого рівня.