Новини

Всі новини
2015-09-24

«Самопоміч» ініціює створення мобільних груп оперативного реагування та відкриває «гарячу лінію» для протидії агресії силовиків

«Об’єднання «Самопоміч», Харківській та Львівський IT Cluster, Харківська обласна Асоціація приватних роботодавців та компанії, які входять до складу Комітету Європейської Бізнес Асоціації з інформаційних технологій виступили ініціаторами створення мобільних груп оперативного реагування (МГОР), які будуть протидіяти протизаконному втручанню правоохоронних органів у господарську діяльність харківських підприємств. Також буде відкрито гарячу телефонну лінію, на яку можна повідомляти про порушення збоку силових відомств.

Про це на прес-конференції на тему «Обшуки в харківських IT-компаніях: як зупинити тиск на бізнес?» заявив голова Харківського представництва «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Сітенко.

Створення мобільних груп пов’язано з чисельними перевірками та обшуками у харківських IT-компаніях, що перешкоджали їхній роботі та, за ствердженнями очевидців, супроводжувалися чисельними порушеннями.

«В будь-якій сфері закону є буква закону та дух закону. Ми будемо реагувати і на законність, і на адекватність дій правоохоронців», — наголосив Сітенко.

Він також зазначив, що обшуки в харківських IT-компаніях проводили різні силові структури – в одному випадку це були представники харківського УДСБЕЗ (Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю), в іншому – слідчі з Києва. Також були задіяні співробітники харківської прокуратури.

«Інвестиційний клімат після цих подій зменшився на 80% процентів. Ми закликаємо міністерство МВС та президента зупинити це свавілля та покарати винних», — наголосив засновник Kharkiv IT Cluster Едуард Рубін.

За словами голови Наглядової ради Kharkiv IT Cluster Олександра Медового, мобільні групи будуть складатися з юристів, бізнес-експертів, народних депутатів.

«Будь-яка спроба зупинити IT-бізнес буде припинятися. Ми будемо робити все, щоб повернути діалог між контролюючим органом та бізнесом у правове поле. Сьогодні це наша головна задача», — зазначив представник харківського IT-Cluster.

Планується, що мобільні групи почнуть функціонувати вже за декілька днів.

«Система така, що будь-хто хоче використати її в своїх корисних цілях. Є певна недовіра до правоохоронних органів, тому, якщо до тебе приходять, ти не знаєш, куди скаржитися», — підкреслив Тарас Сітенко.

МГОР будуть складатися з юристів, бізнес-експертів, народних депутатів. Зокрема, ініціативу підтримали народні депутати України Роман Семенуха, Ярослав Маркевич та Олександр Данченко. Повідомляти про випадки незаконного втручання у господарську діяльність підприємств можна на спеціально створену «гарячу лінію» за номером (057) 781-42-24.

«Спочатку ми планували, що на цю «гарячу лінію» зможуть дзвонити тільки представники IT-компаній, але зараз ми розуміємо, що проблема глобальна, тому на неї можуть звертатися представники будь-якого бізнесу», — запевнив Сітенко.