Новини

Всі новини
2018-01-10

«Самопоміч» доєдналася до Вертеп-фесту у якості мецената

Другий рік поспіль Харків відчиняє свої майдани, вулиці, торгівельно-розважальні центри та парки для феєричного святкування: на «Старий» новий рік (13-14 січня) до Харкова на Вертеп-фест з’їжджаються колективи вертепів майже з усіх регіонів України.

«Самопоміч» доєдналася до фестивалю у якості одного з меценатів, надавши частину коштів, які депутати фракції «Самопоміч» Харківської міськради отримують як компенсацію за депутатську діяльність.

«Цю фінансову допомогу витратять на харчування учасників фестивалю. Сподіваємось, що наша співпраця з «Самопоміччю» продовжиться і в наступному році Вертеп-фест теж отримає допомогу», – розповіла організатор Ірина Маркевич.

«Ми вирішили допомогти фестивалю, бо він сприяє відродженню культурної ідентичності нації, підвищує впізнаваність українства, дає людям обізнаність. Це повернення до українського коріння, до традицій. Дуже важливо, що Вертеп-фест проходить саме на Слобожанщині – у регіоні, який був насильно русифікований», – підкреслила депутат міськради від «Самопомочі» Олена Горошко.

Під час фестивалю для харків’ян виступатимуть колективи зі Львова, а також з Івано-Франківської, Хмельницької, Полтавської, Сумської, Луганської і Донецької областей.

У суботу 13 січня о 12:00 розпочнеться парад вертепів, що буде крокувати з майдану Конституції до майдану Свободи. О 13:00 відбудеться урочисте відкриття фестивалю на майдані Свободи біля ялинки, а потім розпочнеться святковий концерт.

У неділю 14 січня о 14:00 в Центральному парку ім. Горького відбудеться флешмоб:  колядку «Нова радість стала» заспівають одночасно в багатьох містах України.

Крім цього, гурти  будуть виступати в дитячих будинках та лікарнях, у військовому шпиталі у метро, розважальних центрах і в супермаркетах.

«Вертеп-фест – це не лише просвітницька і культурна акція, він також спрямований на підвищення туристичної привабливості Харкова. Тому ми сподіваємось, що невдовзі підтримка фестивалю з боку бізнесу зросте, а також сподіваємось, що долучаться професіонали, бо зараз всі організатори фестивалю – волонтери», – підсумувала Ирина Маркевич.