Новини

Всі новини
2015-12-17

Роман Семенуха: «Українців обурює не підвищення податків, а те, що зверху нічого не змінюється»

«Самопоміч» не буде голосувати за проект податкової реформи, що був запропонований Мінфіном. Про це в ефірі програми «Віддзеркалення» на «АТН» заявив народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

За його словами, наразі величезна частка української економіки знаходиться в тіні, а один з механізмів виведення її звідти — зниження ставок, що особливо стосується заробітних плат.

«При зниженні податкових ставок ми можемо очікувати на певний час касовий розрив, тобто податкові надходження зменшаться, але іншого шляху немає», — наголосив Семенуха.

Нардеп зазначив, що для проведення побідних змін необхідно знайти додаткові джерела надходження.

«Наразі вирішення цих питань залежить від наших іноземних кредиторів, яких відверто цікавить лише умовна стабільність, яка забезпечить гарантовану виплату відсотків за отриманими нами кредитами. Якщо вони бачать касовий розрив, нічого не відбувається. Пакет передбачає кредитування до 2018 року 17-18 мільярдів доларів. На жаль, протягом року в Україні не відбулася жодна структурна реформа у жодному міністерстві. Ми бачимо лише прообраз реформи у міністерстві внутрішніх справ у вигляді патрульної служби. На наше запитання, чи можемо мі збільшити пакет кредитування, ми чуємо категоричне «ні». Це пов’язано з тотальною корупцією і відсутністю структурних реформ», — підкреслив Семенуха.

Народний обранець також запропонував для наповнення державного бюджету віддати митницю на аутсорсінг.

«Є відомі світові компанії, з якими можна укласти контракт. Ми вважаємо, що такий контракт можна було б укласти протягом кварталу.  Навівши лад на митниці, можна отримати 30 відсотків додаткових надходжень до бюджету. Чому це не робиться? Хтось зверху дуже зацікавлений в тому, щоб цей безлад продовжувався», — наголосив політик.

Він також зазначив, що податкова реформа, яку запропонував Мінфін, — це виключно профанація.

«Ставки підвищуються. Люди, зокрема у Харкові, збираються на мітинг. Уряд хоче здійснити свої реформи за рахунок малого бізнесу. Замість того, щоб вимагати сплачувати дивіденди з великих державних компаній, монополій, за рахунок яких заробляють свої мільйони олігархи, це знову перекладається на звичайних людей. Насправді громадян обурює не підвищення податків, а те, що зверху нічого не змінюється. Це не питання малого чи середнього бізнесу, це питання справедливості. Тому «Самопоміч» не буде голосувати за такий законопроект», — запевнив Семенуха.