Новини

Всі новини
2018-06-14

Роман Семенуха: Україні не вистачає кваліфікованих фахівців робітничих професій

В країні величезний дефіцит кваліфікованих працівників робочих спеціальностей. І їх відчувають не тільки заводи, а й вищі навчальні заклади. Молодь не йде вчитися на технічні спеціальності, а міністерство освіти не формує відповідні держзамовлення, – про це заявив в ефірі телеканалу АТН народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

«Я вважаю, що директори підприємств і ректори вищих навчальних закладів повинні спілкуватися з Міністерством освіти та науки і докорінно змінювати підхід до державних замовлень. Потрібно робити акцент на ті професії, які затребувані ринком праці. Якщо говорити про Харків, йдеться, зокрема, про гігантські підприємства на кшталт «Турбоатому», «Южкабелю» тощо», – наголосив нардеп.

Узгодження спеціальностей, яким навчатимуть студентів, із потребами сьогоднішнього ринку праці, на думку Семенухи, допоможе знизити відсоток трудової міграції молоді. «Отримавши технічну спеціальність і можливість працювати на останніх курсах університету на престижному заводі з ринковою зарплатою, молоді люди не прагнутимуть виїжджати до Європи, щоб працювати там заправниками й офіціантами», – заявив депутат.

Він також зазначив, що ринок вимагає також великої кількості фахівців із середньою технічною освітою: плиточників, сантехніків, зварювальників тощо. І це ті фахівці, які цілком можуть заробляти і 10, і 20 тисяч гривень, і жити в нашій країні. Але вони вважають за краще виїжджати за кордон, і це теж є величезною проблемою.