Новини

Всі новини
2015-10-22

Роман Семенуха роз’яснив особливості нової виборчої системи, за якою будуть проводитися місцеві вибори

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха на своїй сторінці у Facebook дав роз’яснення щодо виборчої системи, за якою 25 жовтня будуть проходити вибори до органів місцевого самоврядування.

Представник «Самопомочі» наголосив на тому, що виборча система насамперед пропорційна і партійна, а вже потім мажоритарна.

«Дуже часто чую від людей: от якби визначений кандидат був на моєму окрузі, я б голосував і так далі. Друзі, не важливо на якому окрузі йде кандидат — важливо від якої партії. Зазвичай партія не представлена у 100% округах. Виключення становлять провладні партії», — зазначив нардеп.

За словами Семенухи, особливості даної системи полягають у тому, що за результатами дуже ймовірно, що у частині округів не буде обрано депутатів, а частині буде обрано більше одного.

«Важливо у бюлетені обрати саму ту партію, яку Ви підтримуєте. Справжня партія у подальшому після виборів має займатися усім містом, усіма округами. Навіть якщо у Вашому окрузі немає представника партії, яку Ви підтримуєте, необхідно голосувати за партію, тим самим Ви збільшуєте кількість депутатів, що будуть обрані у разі якщо партія долає 5% бар’єр. Обирайте свідомо», — підкреслив народний обранець.

Більш детально особливості нової виборчої системи можна переглянути у відеоролику.