Новини

Всі новини
2019-04-10

Роман Семенуха: «Провальні результати підтримки Порошенка на Харківщині – наслідок господарювання його команди в регіоні»

Про це заявив народний депутат від фракції «Обєднання «Самопоміч» Роман Семенуха під час брифінгу у Верховній Раді.

За словами народного депутата ані адміністративний ресурс, який команда чинного президента задіяна на виборах, ані підтримка одіозного міського голови Харкова Кернеса не переконали харків’ян вдруге віддати голоси за Петра Порошенка.

«Якщо 2014-го за чинного президента проголосувала третина виборців регіону – 35,28%, то у 2019 – му він посів третє місце по області, отримавши 8,52% підтримки у першому турі. При тому, за даними ЦВК, на округах №181 та №179, Петро Порошенко зайняв п’яте та шосте місця відповідно. Менше, аніж на Харківщині, чинному президенту довірились тільки в Дніпропетровській і Луганській областях, де він набрав 8,32%– 6,58% відповідно» – зазначив Роман Семенуха.

За його словами, такий рівень підтримки – адекватна реакція жителів області, які на собі відчули реальні, а не показні результати господарювання ставлеників Порошенка в регіоні. «З 2016 року Харківську ОДА очолює с Юлія Світлична. Попри те, що офіційні звіти Держстату, Мінекономрозвитку і думка самих жителів регіону доводить протилежне, Комітет Виборців України два роки поспіль визнає її першою у рейтингу кращих голів ОДА України. Кращого обирали, ніби-то опираючись на статистичні дані а також на думку експертів, імена яких залишаються анонімними, – зазначив Семенуха. – Але попри численні перемоги реальні соціально-економічні показники регіону погіршуються».

Про це свідчать офіційні дані Держстату та Мінекономрозвитку. «Бізнес – один із найбільш якісних показників життя регіону. Якщо у 2014 – му році за даними Держстату на Харківщині налічувалось 24 820 підприємств, то за 4 роки їх кількість скоротилась до 22 578. Експорт – впав майже вдвічі. За даними Мінекономрозвитку, у 2015- му експорт становив 579 дол США із розрахунку на 1 людину, у 2018 – 338,5 дол США. В регіоні також зростає заборгованість по виплаті заробітної плати та сплаті комунальних послуг», – зазначив Семенуха.

Так, борги по зарплаті за чотири поки зросли із понад 115 мільйонів гривень до 283 мільйонів. Борги населення по сплаті комунальних послуг зросли більш ніж втричі: із 1,6 мільярдів гривень у 2014-му до 5,2 мільярди у 2018-му.
При цьому, за словами Романа Семенухи, протягом цього часу на Хврківську область виділяли колосальні гроші із державного бюджету. Приміром, видатки на ОДА зросли втричі – із 167 млн грн у 2014 до 544 млн – 2018 року.
«Залякування і побиття активістів, кримінальні переслідування опозиційних депутатів місцевих рад, тотальний контроль над ЗМІ, катастрофічне рейдерство – все це супроводжувалося культом особи очільниці Харківської ОДА, – зазначив Семенуха. – Проте поки місцева влада тримала гаранта у теплій ванній, мовляв – регіон в надійних руках і підтримає президента, своїми діями вона довела протилежне. А тому результат такого голосування – очікуваний. Скільки рейтингів не малюй, стрічок не перерізай і відео не записуй – українці голосуватимуть за реальні справи а не вдавані перемоги» – підсумував депутат.