Новини

Всі новини
2015-10-09

Роман Семенуха: «Ми організуємо цілодобову інформаційну підтримку і будемо на екрані онлайн показувати підрахунок голосів»

У харківській філії Інституту Горшеніна пройшла презентація суспільно-політичної ініціативи «За чесні вибори!». Також «Об’єднання «Самопоміч» спільно з Інститутом Горшеніна організовує паралельний підрахунок голосів за результатами екзит-полів і запустить Спеціальний колл-центр спільно з Інститутом Горшеніна.

«Ми довго думали, як технічно організувати екзит-пол в Харківській області, але, на жаль, з технічної точки зору це завдання нездійсненне. Основний повноцінний екзит-пол відбудеться в місті Харкові, — повідомив Роман Семенуха. — Ми організуємо цілодобову інформаційну підтримку і будемо на екрані онлайн показувати підрахунок голосів. Також ми змоделюємо той чи інший результат з розташуванням місць у міській та обласній радах з моделюванням партійних місць від усіх суб’єктів політичного процесу», — уточнив народний депутат.

За словами керівника департаменту соціологічного харківського філіалу інституту Горшеніна Ксенії Кореневой, екзит-поли будуть проводитися приблизно на ста виборчих дільницях. В середньому, це буде десь кожен шостий ділянку в місті.

«Буде задіяно 200 інтерв’юерів. По два на кожну з ділянок. Вони будуть стояти з урнами. Відповіді виборців будуть анонімні. Всього буде три бюлетені аналогічні тим, які вони залишили на виборчих дільницях. Будуть мобільні групи для перевірки роботи інтерв’юерів, а також мобільна група юристів для виїзду на точку, у разі якщо виникнуть якісь проблеми на виборчій дільниці», — пояснила Ксенія Коренєва.

Всі інтерв’юери будуть з посвідченнями, і про їх присутність на ділянках попередять членів виборчих комісій.

«Всього буде три хвилі відзвонів. Дані будуть надходити в колл-центр, оперативно оброблятися і після закриття виборчих дільниць ми плануємо провести прес-конференцію за результатами екзит-полу», — повідомляє керівник соціологічного департаменту.

Крім цього, в Інституті Горшеніна пройде так звана «Ніч виборів», на яку запросять представників ЗМІ, політичних партій та різних комісій.

«Вони можуть прийти, ми надамо трибуну для обговорення ходу виборів і перших результатів екзит-полів. Ми всіляко відкриті для спілкування з усіма учасниками виборчого процесу», — додала Коренева.