Новини

Всі новини
2015-09-16

Роман Семенуха: «Коаліція, що залучає голоси «Опозиційного блоку», не має права на існування»

Найголовніша задача, що наразі стоїть перед депутатами, – відновити якісну роботу парламенту й повернутися до розгляду актуальних тем. Про це сьогодні під час ефіру на телеканалі «112 Україна» заявив нардеп від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха .

На думку народного обранця, у парламентської кризи, що склалася у Верховній Раді, є декілька причин.

«Одна з причин – неявка народних депутатів декількох фракцій коаліції, хоча кількісно навіть без фракції «Радикальної партії» коаліції вистачає голосів. Друга – це те, що спосіб, в який парламент був фактично зґвалтований, коли збирали необхідну кількість голосів для прийняти змін до Конституції у першому читанні, викликав обурення і несприйняття частиною парламенту. Нагадаю, що у нас все ж таки парламентсько-президентська республіка, і, я вважаю, що якби обговорення Конституції більше проходило в стінах парламенту, ми мали би більш правильний процес», — зазначив Семенуха.

Представник «Самопомочі» також озвучив умови щодо подальшого перебування фракції в коаліції.

«Наші пропозиції до колег – це не ультиматум, — запевнив Семенуха. — Це риторика конструктивної політичної сили, яка виступає за державність України. Пропозиції дуже прості – нарешті почати виконувати регламент парламенту, припинити ганебну практику появи дуже важливих законопроектів вночі або безпосередньо перед пленарним днем. Переглянути тарифи на газ, оскільки баланс газу змінився у нас в позитивний бік і люди готові платити – питання в тому, що вони хочуть прозорі й справедливі тарифи. Ми також вимагаємо зміни керівництва правоохоронних органів – насамперед, Генпрокуратури та МВС. Крім того, ми просимо розглянути питання щодо звільнення 300 судів Вищих апеляційних судів».

На думку народного обранця, найголовніше зараз  – повернути в коаліцію принцип партнерства. Якщо коаліція не знаходить спільної мови щодо тієї чи іншої позиції, треба вносити її до залу засідань.

«Якщо частина коаліції не припинить практику залучення голосів «Опозиційного блоку» — вона не має права на існування. «Самопоміч» веде непросту дискусію щодо мотивів подальшого перебування в коаліції. Дуже важливо знаходити спільну мову. Політика – це мистецтво компромісів. Наразі ми озвучили свої умови. Найближчий час покаже нам перспективи цієї коаліції. Я думаю, у парламенту є місяць-два. Я все ж таки буду оптимістом і скажу, що коаліція ще має право на існування і не вичерпала всі свої можливості», — наголосив Семенуха.