Новини

Всі новини
2018-06-26

Роман Семенуха: Існуючі Мінські угоди не є легітимними

25 червня в Харкові відбувся круглий стіл «Як повернути Україні анексований Крим і окупований Донбас». Під час заходу представники різних політичних партій, громадськості, волонтери та науковці обговорювали нову модель реінтеграції тимчасово окупованих територій «Мінськ-3», що її презентували експерти ГО «ЭкспертиЗа Реформ».

В круглому столі взяв участь депутат Верховної Ради Роман Семенуха. Під час свого виступу Семенуха зазначив: «Ніяких Мінських угод в світі не існує. Згідно із нормами міжнародного права, угоди — це те, що має бути підписанр уповноваженими особами. В даному випадку, з боку України вони мали б бути підписаними президентом України, Міністром закордонних справ або, на крайній випадок, Прем’єр-Міністром. Наразі існуючі Мінські угоди підписані колишнім президентом, який не є діючою уповноваженою особою». На думку нардепа, нові угоди, як би вони не називались, повинні бути легітимними та ратифікованими. Зараз, за його словами, українці не замислюються над двома речами. По-перше, це те, що відбулась реальна окупація території Донбасу та Криму. По-друге, ми недооцінюємо того, що відбудеться до 2020-2021 років, коли буде побудовано другий Північний потік. Україна втратить з бюджету близько 100 мільярдів гривень за транзит газу. Ми станемо економічно залежними від Росії та Німеччини.

Підсумовуючи доповідь, Роман Семенуха наголосив, що Україні потрібен прямий військовий договір з США та іншими західними країнами. Ці країни повинні мати економічний зиск від цього договору. Мова не йде про приватизацію чи зміну власників українських підприємств. Йдеться про інвестиції. В такому випадку наші закордонні партнери ставитимуться інакше до захисту України, в якій вони будуть мати власні економічні інтереси.

Також нардеп впевнений, що миротворча місія ООН за участі Російської Федерації приречена, а питання де окупації Криму українська влада не розглядає.