Новини

Всі новини
2018-08-09

Роман Семенуха: Харків’ян намагаються залякати повідомленнями про «замінування»

В Харкові намагаються посіяти паніку великою кількістю повідомлень про «замінування». За 8 місяців 2018 року в місті зареєстровано 1041 повідомлення – це найбільший показник серед всіх українських міст. Про це розповів народний депутат України від Фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

За його словами, це сумне лідерство Харкова пов’язано, перш за все, із підвищеною увагою країни-агресора. Згідно із офіційними даними, близько 80% всіх фейкових повідомлень про замінування надходять з Росії.

Найчастіше в Харкові «мінують» торгівельні та бізнес-центри, також повідомляють про замінування магазинів побутової техніки, супермаркетів і станцій метро.

Керівники місцевих підприємств, власники ТРЦ та БЦ аби щоразу не виводити людей з будівлі і не зупиняти роботу розробили внутрішню інструкцію на випадок «мінувань». Вони пишуть заяву працівникам оперативних служб, що приїжджають на розмінування, в якій вони беруть на себе відповідальність за те, що в будівлю ніхто сторонній не входив і вибухових пристроїв не заносив.

«Звісно, така схема допомагає не проводити евакуацію людей і не створювати паніку в тих місцях, які найчастіше «мінують», але чи допоможе вона у випадку реальної загрози?», – коментує Роман Семенуха ситуацію в Харкові.
Покарання за фальшиві повідомлення про замінування в Україні досить суворі – 8 років в’язниці. Але за 8 місяців вручено лише 69 підозр по всій країні.

«В Харкові йде цілеспрямоване залякування місцевих жителів з метою посіяти паніку. Окрім того, це вимотування сил працівників і перевірка на пильність оперативних служб, які за добу отримують до 100 неправдивих повідомлень про замінування», – вважає нардеп.

Семенуха переконаний, що обласне управління СБУ замість того, аби займатись політичними переслідуваннями опонентів діючої влади та обслуговуванням фінансових інтересів на замовлення обласної державної адміністрації, повинні негайно взяти ситуацію під контроль. Те, що відбувається з масовими замінуваннями, явно носить ознаки не лише кримінального характеру, але й має всі ознаки інформаційної та хакерської атаки з боку сусідньої держави.