Новини

Всі новини
2017-05-12

Роман Семенуха: Ехо Балаклії

Минулого тижня Харківщину відвідав міністр оборони Степан Полторак. Голова відомства інспектував колись найбільший у країні склад боєприпасів, який вибухнув півтора місяці тому. Власне, для громадськості візит міністра швидше був схожий на звіт про позитивні моменти – відзначали швидкість реакції місцевої влади на надзвичайну подію та нагороджували ліквідаторів наслідків. Не хочу знецінювати подвиги тих військових та надзвичайників, які дійсно рятували місто, ризикуючи життям. Проте не можу не поцікавитися в учасників цього пафосного заходу, чи зроблені висновки? Слідство триває, але немає сумнівів у тому, що відомство, яке не зробило належних висновків із Новобогданівки, Лозової та Сватово, у будь-якому разі виявило злочинну недбалість, що стала причиною справжньої війни у мирному місті.

Є й інший факт, який не додає оптимізму у цій трагедії. Маю на увазі компенсації постраждалим мешканцям Балаклії. Коштів, які виділила держава, вистачило на відновлення вікон і дахів. Але збитків усередині помешкань комісії не оцінювали. Тобто якщо вибухова хвиля пошкодила міжкімнатні двері, меблі, підвіконня, коштів на це мешканцям місто віддавати ніхто не збирається. Так само без уваги залишилися власники малого та середнього бізнесу, несуть збитки фермери, чиї поля через небезпеку детонації боєприпасів і досі необроблені. Та навіть без урахування цих витрат вже зрозуміло, що коштів, виділених із державного та обласного бюджетів, для подолання усіх наслідків трагедії недостатньо, адже 93 родини потребують нового житла.

Балаклія1

Фото: https://www.facebook.com/slava.mavrichev

 

Саме тому сподіваюся, що вже у найближчі пленарні тижні парламент відреагує на наш законопроект щодо збільшення видатків для ліквідації наслідків надзвичайної події. Нагадую, ми з Ярославом Маркевичем пропонуємо шляхом субвенції з державного бюджету додатково виділити обласному бюджету Харківщини ще 200 мільйонів гривень. Ці гроші мають цілеспрямовано піти на здійснення поточних та капітальних ремонтів постраждалих будівель не лише комунальної, але усіх форм власності, та на забезпечення житлом, що передаватиметься на безкоштовній основі у приватну власність, 93-м родин, які втратили його в результаті надзвичайної ситуації.

Балаклія2

Фото: https://www.facebook.com/slava.mavrichev