Новини

Всі новини
2015-12-09

Роман Семенуха: «Джо Байден натякнув, що винуватці нездійснення очікувань українців після Помаранчевої революції знаходяться у Верховній Раді»

Візит віце-президента США Джо Байдена до України та його виступ у Верховній Раді – знакова подія. Про це сьогодні в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат від фракції «Об’єднання Самопоміч» Роман Семенуха.

На думку нардепа, з боку американської сторони риторика щодо виконання Мінських домовленостей та їх подовження дещо пом’якшала. Втім важливим є те, що Байден наголосив, що Сполученні Штати продовжать тиск на Росію.

«Мінські домовленості – це не тільки зобов’язання України, це також зобов’язання Росії. Є дуже прості речі, які Росія могла б зробити місяць, півроку тому – це обмін військовополоненими, зокрема відпустити Олега Сенцова та Надію Савченко. Цього не зроблено. Учора Байден повторив усі ті принципи, на яких стоять Сполучені Штати Америки: цивілізований світ ніколи не визнає анексію Криму, санкції будуть подовжуватися та посилюватися доки Росія не виконає своїх зобов’язань. На сьогоднішній день і Україна, і Європа, і США визнають, що іншого формату, аніж Мінські домовленості, наразі немає і їх треба виконувати», — зазначив Семенуха.

Депутат також підкреслив, що у своїй промові Байден не обійшов й винуватців нездійснення очікувань українців після Помаранчевої революції.

«Під час свого виступу Джо Байден також натякнув, що винуватці нездійснення очікувань українців після Помаранчевої революції знаходяться у томи числі у сесійній залі Верховної Ради. І він би дуже не хотів, щоб ця історія повторилася після тих страшних подій, під час яких ми живемо останні два роки. Дуже важливо також, що він сказав, що не бачив жодну іншу країну з демократичними принципами, де був би такий рівень корупції», — запевнив Семенуха.