Новини

Всі новини
2018-07-05

Роман Семенуха: Диктатура наступає – законопроект №6688

У порядку денному парламенту з’явився проект, норми якого наближають Україну до найбільш “демократичних” держав світу з точки зору свободи Інтернету – Китаю із його системою цензури і фільтрації Золотий щит та російського Роскомнагляду.

Отже, що пропонує законопроект 6688, який декларує нібито протидію загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері?

1. Обмеження доступу до інформаційних ресурсів стає заходом забезпечення кримінального провадження (можна блокувати досудово, за клопотанням слідчого погодженого з прокурором, або клопотанням прокурора). Розгляд клопотання – день в день (тобто, “без суду і слідства”)

2. Блокування або обмеження може бути застосовано на 2 місяці за рішенням суду і на 48 годин за постановою слідчого чи прокурора.

3. Операторів зобов’яжуть припиняти пропуск трафіку від тих мереж, до яких згідно із законом “Про санкції” застосовані санкції. Оператори/провайдери – користувачі міжнародних каналів зв’язку будуть змушені за власний рахунок купувати і встановлювати ті технічні засоби для блокування ресурсів, які визначить СБУ або державні органи.

4. Створюється Єдиний реєстр виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій. Реєстр міститиме доменні імена сайтів, які публікують “заборонену в Україні інформацію”. Відповідальною за формування реєстру буде НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації) в порядку, встановленому КМУ.

5. Впроваджуються штрафи (1% від доходу, отриманого від надання послуг за попередній рік, 5% за повторне порушення протягом року) для суб’єктів господарювання, які порушують вимоги закону “Про телекомунікації”

Думку омбудсмена, правозахисників про те, що норми цього документу – це прояв диктатури, і що він має бути доопрацьований, автори ігнорують.
Причина зрозуміла.
Схоже, влада готує грунт для брудних технологій на майбутніх президентських і парламентських виборах.