Новини

Всі новини
2018-11-30

Роман Семенуха дав роз’яснення щодо введення воєнного стану на Харківщині

Народний депутат Верховної ради від «Самопомочі» Роман Семенуха в ефірі «Віддзеркалення» на каналі АТН надав роз’яснення стосовно введення воєнного стану та розповів, чи варто хвилюватися харків’янам з цього приводу.

Що означає «воєнний стан». На сьогодні, – каже Семенуха, – воєнний стан означає лише те, що відповідні підрозділи та служби працюють в посиленому режимі. Причин для паніки у людей не повинно бути. Права та свободи громадян не будуть обмежені, вилучення майна та комендантської години також не буде. Немає підстав, аби переживати через затримку пенсій чи інших виплат, банки працюватимуть в звичайному режимі.

«Хочу заспокоїти харків’ян: «страшилки», які ширяться соціальними мережами та чутками, – не відповідають дійсності. Я переконаний, що сьогодні влада і президент, зацікавлені, щоб не було перегибів. Якщо не буде ескалації на фронті, на суші чи на морі, то воєнний режим не торкнеться життя звичайних громадян», – запевняє Роман Семенуха.

Дзвінки та смс-ки від «військкоматів». Депутат пояснює, що у випадку, якщо силові органи надмірно використовують свої повноваження, треба негайно звертатися в поліцію. Бо зараз є багато тих, хто захоче розхитати ситуацію та посіяти паніку.

«Сьогодні є повідомлення про фейкові дзвінки з військкоматів щодо мобілізації. В таких випадках поліція зможе зреагувати та встановити замовників. Зараз вона має для цього всі технічні та інші оперативні засоби», – каже депутат.

Термін, на який введено воєнний стан. Нардеп вважає, що скорочення воєнного стану з 60 до 30 днів було правильним рішенням. По-перше, президентські вибори відбудуться вчасно, а по-друге, 30-денний воєнний режим менше впливатиме на економіку.

«Верховна Рада в той же день, 26 листопада, затвердила дату виборів — 31 березня 2019 року. Це дуже важливо. Це означає, що якщо у Президента виникне спокуса продовжити воєнний стан, то самостійно він цього зробити не зможе. Для подовження воєнного стану Парламент має вдруге розглянути нове подання Президента», – розповів нардеп. Семенуха вважає, що Верховна Рада піде на це лише якщо на те будуть серйозні причини. Оскільки в Парламенті є чимало кандидатів в президенти, вони також не зацікавлені в продовженні воєнного стану.