Новини

Всі новини
2018-04-04

Роман Семенуха: Чим обернеться «широкий жест» від «Відродження» для іногородніх студентів?

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №6142, ініціатором якого є харківський нардеп Валерій Писаренко («Відродження»). Мета законопроекту, яка декларується, – надати можливість випускникам вищих навчальних закладів із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) безоплатно протягом шести місяців після закінчення навчання проживати у гуртожитках. Автори переконують, що за півроку ці випускники вирішать питання із житлом і цей законопроект їх підтримає.

Депутат Верховної Ради Роман Семенуха від «Самопомочі» впевнений, що ці аргументи авторів проекту є цілковитою маніпуляцією, а законопроект – гібридним рішенням, яке не принесе користі ані самим випускникам, ані новим студентам вишів, для яких не залишиться місць в гуртожитках. «Куди заселятимуться першокурсники, що приїдуть до університетів з інших міст та сел? Чи розуміють депутати, які підтримували проект, що цим рішенням вони стимулюють конфлікт між переселенцями та іншими українцями, завчасно створюючи несправедливі умови конкуренції за квадратні метри?», – запитує Семенуха.

«Замість того, аби системно вирішувати проблеми українців з окупованих територій, нам запропонували гібридне рішення. Замість того, аби підтримати пропозицію «Самопомочі» виділити на програму молодіжного житла 1,8 мільярдів гривень, влада закладає у бюджеті дріб’язкові 30 мільйонів гривень, яких вистачить менше ніж на півсотні квартир», – обурений депутат. – «Замість дотацій вищим навчальним закладам, яка йшла б, наприклад, на програму будівництва гуртожитків, влада знову ганебно переклала відповідальність та додаткове фінансове навантаження на вищі навчальні заклади».