Новини

Всі новини
2018-10-08

Роман Семенуха: Чим гучніший піар, тим гірший ремонт доріг

Прем’єр обіцяє нам нові дороги за п’ять років та хвалиться, що найкраще за всіх попередників фінансує будівництво та ремонт доріг. Президент стверджує, що дороги в країні, наприклад, кілька десятків кілометрів дороги Харків-Охтирка будуються не за кошти платників податків, а виключно за його ініціативи.

Послухаєш/поглянеш на такі заяви чи борди, складеться враження, що нарешті українці отримали якісні дороги.
Утім, варто проїхатися місцевими дорогами, наприклад, на Харківщині, чари піару швидко зникають.
Ось лише кілька ілюстрацій катастрофічного стану доріг за останній рік.

Лозівський район

21 вересня мешканці села Орелька перекрили трасу міжрайонного значення Панютине-Стара Володимирівка, вимагаючи її ремонту. Через жахливий стан дороги кілька днів не курсував єдиний маршрутний автобус до села Українське. Після акції протесту найглибші ями засипали, автобус повернули на маршрут, проте була відкрита кримінальна справа по факту блокування траси.

Згідно із відповіддю Департаменту капітального будівництва ХОДА, яка надійшла місцевим жителям, дана дорога не увійшла до переліку доріг, що мали б бути відремонтовані за рахунок держсубвенції, яка для Харківщини склала понад 650 мільйонів гривень. Яму засипали, але Нацполіція порушила справу по факту блокування траси (ст. 279 КК України “Блокування транспортних комунікацій, а також транспортного підприємства”). Підозри, на щастя, поки нікому не вручали.

Гройсман-дороги

Дергачівський район

Мешканці району на деякий час лишилися без транспортного сполучення наприкінці минулого року- перевізник відмовився возити людей через погані дороги. Ями тоді засипали, однак з часом на трасі Дергачі- Козача Лопань вони стали ще більшими. На сесії влітку 2018 було обіцяно відремонтувати найскладнішу ділянку – три кілометри. Техніка зайшла, зняла верхній шар асфальту, а далі, за словами місцевих мешканців, її перекинули на роботу на регіональній трасі Харків-Охтирка.
Перевізники скаржаться – місцеві дороги практично відсутні, після кожного дня роботи міняють ресори.

Вовчанський район

Аналогічна ситуація у Вовчанському районі – періодично відмовляються їздити маршрутки через відстуність доріг між селами.

Зміївський район

У травні мешканці району розмістили на узбіччі траси плакат із зверненням до глави ОДА Світличної з вимогою негайно розпочати ремонт дороги Тимченки-Бабаї.
Погрожували пікетами та перекриттям траси.

Не здивуюся, якщо схожі ситуації із якістю доріг відбуваються і в інших районах області, де поки до перекриття сполучень справа не дійшла.
Піар на дорогах – перевірений попередниками метод, який вдало опановує і нинішня влада.
Проте чим гучніший піар, тим гірший ремонт- цей урок, теж доведений попередниками, наступники так і не вивчили.