Новини

Всі новини
2015-11-16

Рішення, які міська влада прийняла стосовно перейменування, є незаконними, — Ігор Черняк

Харківська міська влада фактично усунулася від громадського обговорення процесів декомунізації. Про це на прес-конференції стосовно питань перейменування на виконання положень Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” заявив депутат Харківської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Черняк.

«Міська влада усунулася від громадського обговорення перейменування вулиць, площ та районів у місті Харкові та вирішала провести загальноміські слухання в останній момент.

По-перше, таким чином було грубо порушено порядок проведення цих слухань, що визначений статутом територіальної громади міста Харкова. Той результат, який ми маємо, — результат нехтування харківською міської владою безпосередньо нормами права, які мають регулювати порядок проведення цих слухань.

По-друге, під час самої процедури представники «Самопомочі» та громадські активісти наполягали на тому, що ці слухання мають бути публічними й відкритими, відображати волю громади. Натомість ми побачили, що на цих слуханнях були присутні представники бюджетних та комунальних закладів, які у примусовому порядку були залучені до участі в цих зборах. Зовсім не за відкритою процедурою було сформовано секретаріат зборів, лічильну комісію було сформовано без фактичного голосування за неї. Ми побачили спроби, коли влада через ці громадські слухання хотіла легалізувати ті рішення, які були прийняті у Харкові однією людиною», — наголосив Черняк.

За словами депутата, рішення, що прийняла міська влада стосовно перейменування об’єктів топоніміки, є незаконними, оскільки порушують положення закону про декомунізацію.

«Замість перейменування у Харкові влада ініціює процес збереження назв, які пов’язані з тоталітарним режимом. Втім, основною метою цього закону є усунення будь-яких згадок про тоталітарне минуле. Харківська міська влада намагається використати прогалини у законі для того, щоб зберегти ці назви», — запевнив представник «Самопомочі».

Черняк також розповів, що за декілька годин до проведення громадських слухань, що відбулися у минулий четвер, представники «Самопоміч» зустрілися з Геннадієм Кернесом та запропонували відкриту та демократичну процедуру, яка б унеможливила будь-які маніпуляції та зробила можливим громадське обговорення та висловлення точки зору кожного з представників територіальної громади.

«На ці пропозиції ми отримали категоричну відмову та фактично запевнення від міського голови, що рішення вже прийнято і не потребує громадського обговорення. Події, які відбулися в четвер, є закономірною реакцією громадського суспільства на таке ставлення до себе», — підкреслив депутат.