Новини

Всі новини
2017-09-21

Яких питань від “Самопомочі” так злякався Кернес, що не пустив її на сесію

Вчора, 20 вересня, відбулась безпрецедентна подія – фракцію “Самопомочі” у повному складі не пустили на сесію міськради. Двері мерії закрили зсередини за півгодини до початку сесії та відкрили лише після закінчення засідання. За відсутності фракції “Самопомочі” сесія міськради “пролетіла” за півтори години, враховуючи гімн. Жодних запитань, жодних депутатських виступів. Всі питання проголосовані одноголосно. Чому Кернес не пустив депутатів єдиної опозиційної партії? Яких питань він боїться?

1. Збитки комунальних підприємств Харкова за перші три місяці 2017 року складають 450 млн грн. На кінець року сума складатиме 2 мільярди гривен. Ці збитки неодмінно закладуть в тарифи, і ми це побачимо в платіжках вже з нового року. Чому керівники КП не несуть відповідальності за таку “господарську діяльність” і продовжують займати свої посади?

2. На реконструкцію Харківського зоопарку у «свіжій» редакції міського бюджету передбачили близько 404 мільйонів гривень.
«Королівство слонів» обійдеться в 90 мільйонів гривень. Для порівняння, на капітальний ремонт усіх міських лікарень та поліклінік (включаючи дитячі та стоматологічні), пологових будинків передбачено всього 81 млн. «Планета мавп» харківського зоопарку буде коштувати місту 88,6 мільйона гривень. На капітальний ремонт усіх дитячих садків, шкіл та ДЮСШ виділено 76 мільйонів. Чи дійсно умови життя звірів важливіші та цінніші за здоров’я та життя мешканців нашого міста та наших дітей?

3. Одеська трагедія не повинна повторитися в Харкові, тож планувалося підняти питання перевірки пожежобезпеки усіх дитячих закладів та шкіл.
За пожежну безпеку у школі або садку несе відповідальність директор. Але в реальності він не завжди контролює, чи використовуються під час ремонту у кабінетах легкозаймисті матеріали. Адже, як правило, ремонти робляться за рахунок батьків і цими питаннями опікуються представники батьківської трійки в кожному класі.
Наразі представники ДСНС не можуть перевіряти установи через мораторій на перевірки, тому ми вважаємо, що саме міськрада має ініціювати перевірки усіх шкіл та дитячих садків.
Крім цього, ми пропонуємо за рахунок програми “Безпечне місто” встановити у школах відеоспостереження та “тривожні” кнопки. Це дозволить зняти з батьків фінансовий тягар, бо щомісяця батьки здають гроші на охорону. В різних школах ця сума становить від 30 до 100 гривень за кожну дитину. Приблизні розрахунки показують, що у школі, де навчається, наприклад, 500 дітей, загальна сума на охорону складає від 15 до 50 тисяч грн на місяць. Ці побори відбуваються майже в усіх школах, а це неприпустимо!

В міськраді готові втрачати ключі від вхідних дверей і скручувати на них ручки, аби тільки розглядати всі питання в мирі, злагоді … і повній тиші!!! Без незгодних депутатів. Без харків’ян. Щоб не було жодного питання або заперечення. Чому вони ховаються за дверима місьради від харків`ян, активістів та навіть від неугодних їм депутатів порушуючи закони? Чи представляють ті депутати, які за півтори хвилини виділяють гроші на свій розсуд, громаду міста?
Питання лишаються відкритими…