Новини

Всі новини
2018-11-21

Причина невдалих реформ в Україні – відсутність дій та прагнення змін з боку влади, – Оксана Сироїд

Про ефективність реформ в Україні та відсутність у влади бажання змінювати країну говорила віце-спікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Самопомочі» Оксана Сироїд під час свого візиту до Харкова.

Для народної депутатки прикладом успішної реформи є медична: «Я не знаю, як у Харкові, але в інших регіонах я почула, що у зв’язку з підписанням медичних декларацій, сьогодні набагато легше отримати медичну послугу. І це також вигідніше лікарям. Тобто є щось, що люди відчули, тобто і людям стало краще, з точки зору поваги до їхньої гідності, і лікарям, з точки зору поваги до їхньої професії».

Проте, каже Сироїд, є окремі сфери, в яких перетворення так і не відбулися. До таких депутатка віднесла судову, правоохоронну та оборону реформи. «Судова реформа: створили новий Верховний суд, тільки підпорядкували його тому самому президентові. Це не реформа.

Реформа патрульної поліції, можливо, відбулася. Але поліція — це набагато більше, ніж патрульна поліція. Ми сьогодні бачимо, що вона дуже часто супроводжує кримінал. Реформа армії, на якій зараз піариться президент, навіть не починалася. І сьогодні мотивація військ є дуже низькою. А за чотири роки справді можна було побудувати нову армію».

На думку віце-спікерки, причина невдалих реформ в Україні – відсутність дій та бажання щось змінити, з боку діючої влади. «Люди, які керують країною, не зацікавлені в тому, щоб вона змінювалася, щоб люди ставали багатшими. Бо, якщо людина багатша, вона більш незалежна, нею важче керувати, важче тупнути ніжкою. А от коли людина бідна, їй можна дати якусь подачку – тисячу гривень, чи просто гречку та купити на виборах її голос. Це є приниження людей, і це не реформи!», – наголосила Оксана Сироїд.