Новини

Всі новини
2019-02-15

Процедуру обрання керівників медзакладів треба вдосконалювати, – Тетяна Бідняк

Харківська облрада створила комісії, яка обиратиме керівників медичних закладів в Харківській області. Наразі оголошено 8 відкритих конкурсів на зайняття посад директорів, проте механізм визначення відповідності кандидатів кваліфікаційним вимогам є недосконалим. Про це повідомила депутатка від «Самопомочі» в Харківській облраді Тетяна Бідняк під час прес-конференції в «Kharkiv Today».

«Зміна процедури призначення керівників закладів охорони здоров’я — дуже прогресивний крок. Я бачу, що це дійсно може змінити якісний склад очільників наших лікарень і вивести їх на новий рівень надання послуг населенню. За це потрібно подякувати МОЗ та тим прогресивним людям, які реформують систему охорони здоров’я», – наголосила Тетяна Бідняк.

Проте, каже депутатка, на етапі впровадження нових правил обрання керівників медзакладів виникли проблеми із деякими формулюваннями, які, на її думку, є спірними або неоднозначними. Зокрема, йдеться про вимогу щодо досвіду керівної діяльності: «У мене як у депутатки та голови двох профільних комісій, є зауваження. Наприклад, в процедурі є вимоги до кандидатів, які ми не можемо однозначно трактувати, чи є ці вимоги рекомендаційними, чи є обов’язковими до виконання. Вони передбачають, що майбутні директори медзакладів повинні мати досвід на керівних посадах 7 років». Проте, за словами Бідняк, виявляється, що іноді на конкурс взагалі немає претендентів з таким досвідом, а кандидатів з меншим досвідом конкурсна комісія не може розглядати. «Згідно вимоги МОЗ, неважливо, наскільки мотивованим є кандидат, чи має він якісний стратегічний план по роботі на керівній посаді», – наводить приклад депутатка.

Через неточність формулювань члени комісії не можуть взяти на себе відповідальність за розгляд претендента та призначення його директором закладу охорони здоров’я у випадку, якщо кандидат не відповідає кваліфікаційним вимогам на 100%, тому процедуру треба вдосконалювати, – каже Тетяна Бідняк.

У грудні 2017 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий порядок призначення керівників медичних закладів. Відтепер їх обиратиме спеціальна комісія, куди входять представники громадськості, трудового колективу, органів управління. Передбачається, що вся процедура конкурсу буде відкритою та прозорою.