Новини

Всі новини
2018-01-31

Просимо підтримати петицію щодо якості води в Люботині

Мешканці Люботина звернулись до депутата Харківської обласної ради від фракції «Самопоміч» Віталія Бушковського з приводу того, що з-під кранів в їх оселях тече іржава вода. Люди, звичайно, здогадуються, що вода не відповідає стандартам питної води, але офіційного підтвердження з боку місцевої влади цього факту нема, що є порушенням законодавства України. Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» кожному споживачеві питної води державою гарантується право вільного доступу до інформації про якість питної води: «У разі, коли питна вода має відхилення за показниками від державного стандарту, органи місцевого самоврядування інформують споживачів через засоби масової інформації про її якість та вживають заходів, пов’язаних з відверненням загрози здоров’ю людей».

Таким чином, згідно чинного законодавства, влада Люботина має оприлюднити показники води, що свідчать про відхилення від стандартів, але цього не робить. «У разі, коли питна вода має відхилення за показниками від державного стандарту, органи місцевого самоврядування, згідно закону, зобов’язані інформувати споживачів через засоби масової інформації про її якість та вживати заходів, пов’язані з відверненням загрози здоров’ю людей, – наголошує заступник голови координаційної ради ГО «Зелений фронт» Олександр Богданіс. – Хочу звернути вашу увагу на те, що ця норма закону однозначно пов’язує будь-яке відхилення від держстандартів питної води із загрозою здоров’ю людей».

Що робитиме громада в цьому випадку – це вже інше питання, але в першу чергу споживачі мають знати, що місцеве КП постачає воду, що не відповідає державному стандарту, проте за яку вони сплачують як за питну. Саме для цього депутат Віталій Бушковський разом із Олександром Богданісом розмістили на сайті Люботинської міської ради петіцію з проханням оприлюднювати копії документів щодо якості питної води не пізніше ніж за п’ять днів з моменту їх отримання міською радою, виконавчим органом міської ради, ради або підприємствами, підзвітними міській раді.

Підтримати петицію можна на сайті Люботинської міськради за посиланням: http://lubotin-rada.gov.ua/petitions/pending/