Новини

Всі новини
2019-01-22

Переповненість початкових класів створює дискомфорт та ускладнює навчання за стандартами НУШ, – Віктор Кисіль

Депутат від «Самопомочі» в Харківській облраді Віктор Кисіль активно відвідує школи Харківського та Дергачівського районів. Від початку навчального року депутат побував у понад 20 школах і дитсадках, зокрема, у Пісочині, Люботині, Коротичі, Покотилівці, Козачій Лопані, Цупівці, Солоницівці, Дергачах та ін. За результатами поїздок Кисіль розповів про стан шкіл на Харківщині та їхню відповідність стандартам Нової української школи. Депутат стверджує: в багатьох школах перші класи – переповнені, що створює перешкоди для роботи вчителя при запровадженні нових освітніх стандартів – і це проблема як Харкова, так і передмістя.

«В кожному класі має бути зона відпочинку, зона розваг, зона навчання. Але якщо в класі 30 учнів, то місця для таких зон просто немає. Дітям дуже важко розвиватися і навчатися на такій маленькій території, – розповідає Кисіль. – Ми входимо в процес запровадження НУШ все більше, а приміщення шкіл залишаються такими ж — вони застарілі та не відповідають стандартам».

Депутат каже, що для вирішення проблеми має бути системна робота, а не стихійна. На його думку, в місцеві бюджети потрібно закладати окремі програми витрат на ремонти шкіл та їхнє переобладнання: «Директори в навчальних закладах намагаються, звичайно, десь дах латати, стіни, фундамент зміцнювати, вікна міняти. Але такі одиничні потуги не мають системного підходу». Більш того, наголошує Кисіль, є необхідність у будівництві нових шкіл та дитсадків. Зараз ми бачимо як Харків і передмістя забудовуються висотками, а навчальними закладами ніхто не опікується.

«Це реальна проблема, яку просто так не вирішиш. Бо школу чи дитсадок не побудуєш на території вже зведених висоток, оскільки є певні вимоги до санітарних умов, до ліній комунікації, території, логістики. Це серйозна проблема, яку на сьогодні наша міська рада ігнорує», – стверджує депутат.