Новини

Всі новини
2017-09-18

Патріотичне виховання школярів – один з наших пріоритетів, – Іван Ракич

Бійці 92-ї окремої механізованої бригади запросили в гості учнів 11-х класів та провели екскурсію військовою частиною.

15-го вересня шістдесят старшокласників з різних районів Харкова завітали в гості до 92-ї окремої механізованої бригади в Башкірівці (Чугуївський район). Цього року для того, щоб уникнути скупчення та надати дітям можливість поспілкуватись із бійцями, ретельно роздивитись техніку, було прийнято рішення розділити екскурсію на три локації: лекційну, практичну та історичну. Дітям розповіли історію створення бригади, структуру військової частини, показали Куток Пам’яті бійців 92-ї, казарму, продемонстрували кінострічку про ВСУ та бригаду. Школяри із захопленням спілкувались із демобілізованими бійцями та тими, хто зараз служить в лавах 92-ї, задавали багато питань. Ветеран АТО Іван Ракич, який служив в 92-й ОМБр снайпером, а зараз є депутатом міськради від «Самопомочі», вже не вперше організує подібні поїздки. Цього року до Башкірівки запрошували дітей «підготовлених» – тих, хто цього року пройшов медкомісію, активних учасників дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Джура».

Ракич_Башкировка3

«Діти приїхали підготовлені, для них це не просто поїздка – як в театр чи в музей, вони знали, куди їхали, готували питання, видно, що їм все цікаво. Обіцяли повернутись сюди вже новобранцями», – розповів Іван Ракич.

В рамках практичної частини офіцери провели заняття в стрілецькому тирі, провели екскурсією на полігоні, вразили технічними можливостями бронетранспортеру 4-Е «Буцефал». Цікаво було не лише дітям, а й вчителям, керівникам шкіл та батькам, які супроводжували школярів до Башкірівки. Школярів та дорослих нагодували «Солдатським обідом», екскурсія зайняла майже весь день. І дорослі, і діти висловили подяку організаторам та бажання іще приїхати до бійців в гості наступного року.

«Впродовж останніх років дуже змінилось свідомість наших людей – і батьки, і вчителі, і самі діти розуміють цінність свободи та незалежності нашої країни. Народжується нове громадянське суспільство, яке складається з небайдужих людей. Коли я минулого року запропонував провести для дітей виїзні уроки патріотизму, щоб діти особисто побачили на власні очі, поспілкувались із ветеранами АТО та тими, хто прямо зараз боронить нашу країну, цю ідею підтримали і в Департаменті освіти в міськради, і керівники шкіл, і батьки. Нас підтримує поліція – охороняє дітей в дорозі до Башкіровки. 92-га бригада з радістю погодились прийняти школярів у себе. Тут, на екскурсії, діти отримують не просто знання, але й частинку нашого серця, нашого болю за країну, за наших хлопців та дівчат, які воюють на Сході», – прокоментував поїздку ветеран Іван Ракич.

Ракич_Башкировка1