Новини

Всі новини
2015-10-15

Партія “Об’єднання “ Самопоміч” наполягає на завершенні аграрної реформи та реорганізації МінАПК

Про це заявив кандидат на посаду Харківського міського голови Тарас Сітенко на IV східноукраїнському агрофорумі, який відкрився 15 жовтня в рамках Міжнародного аграрного форуму «АГРОПОРТ-2015″. На заході серед інших питань відбувся аграрно-політичний діалог на тему: “Яка реформа потрібна Україні”.

У діалозі Тарас Сітенко підняв питання ефективності  Міністерства аграрної політики та продовольства.

“Харківська область — один з ключових аграрних регіонів, який при реформі децентралізації влади може стати другим за значенням після Києва. За умов закінчення реформи, які повноваження готовий буде передати МінАПК в регіони? Крім того, згадаємо, що в минулому році Петро Порошенко, ще будучи кандидатом у Президенти, виступив за ліквідацію МінАПК. Чи потрібне зараз взагалі Міністерство аграрної політики та продовольства? Чи зможе воно стати драйвером аграрних реформ або буде лише гальмувати процес?”

На запитання відповів Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський.

“Якщо є запитання щодо доцільності існування МінАПК, то це питання має вирішувати суспільство. В нинішніх умовах його вирішити досить складно, і це потрібно розглядати в контексті міністерств взагалі. Питання про нормування функцій державного механізму є ключовим”.

У дискусії учасники дійшли висновку, що потрібно проаналізувати повноваження МІнАПК: які з них повинні залишитись за міністерством, а які потрібно буде перерозподілити за умови закінчення реформи децентралізації влади.