Новини

Всі новини
2016-07-19

Олена Ворона: Витрати в сфері освіти потрібно збільшити в півтори рази

Щоб повністю забезпечити нормальне функціонування шкіл та дитячих садів бюджет розвитку сфери освіти повинен становити 300 млн грн. Про це в прес-центрі KHARKIV Today повідомила депутат Харківської міськради від фракції «Самопомiч» Олена Ворона.

Цього року з міського бюджету на сферу освіти витратять 1 млрд 900 млн грн (800 млн грн це субвенція з державного бюджету). З 1 млрд 900 млн грн  тільки 131 млн складуть видатки розвитку (ремонт шкіл, оновлення матеріально-технічної бази). Велика частина коштів йде на зарплату вчителям, оплату комунальних тарифів і закупівлю підручників.

«У нас в місті майже 400 навчальних закладів, в них вчиться 155 тисяч дітей. На ці 155 тисяч з фонду розвитку виділено 131 млн грн. Неважко підрахувати, що це — 850 грн на людину. І якщо врахувати, скільки батьки здають щороку в школи, можна зробити висновок, що ці суми аналогічні тим, які бюджет виділяє на розвиток освіти. Таким чином, 50% фонду розвитку виділяє бюджет, і 50% виділяють батьки», — пояснила Олена Ворона.

На думку депутата, життєдіяльність садків і шкіл не повинна залежати від батьківської благодійності, тим більше, що в світлі підвищення комунальних тарифів, далеко не всі зможуть оплачувати уже традиційні шкільні внески.

«Утримувати комунальну власність за рахунок своїх зарплат, швидше за все багатьом батькам буде не під силу.  I в цьому випадку ми не повинні опинитися в школах і садках з дахами, які протікають,  зі зламаними кранами і відсутністю елементарних засобів гігієни, на які сьогодні кошти не виділяються з бюджету» , — підкреслила Олена Ворона.

На сьогоднішній день бюджет Харкова перевиконано на 9%. До бюджету міста надійшло додатково 855 млн грн. А на фонд розвитку у сфері освіти пішло тільки 5,3% від суми перевищення (45 млн грн) і це дуже мало, вважає Олена Ворона.

«Безумовно, місто  — це багатогранна структура. Потрібно будувати дороги і підтримувати житловий фонд, але освіта не може йти в хвості. Бюджет розвитку освіти повинен скласти близько 300 млн. На сьогодні він становить 131 млн, тобто його потрібно збільшити в півтора рази і цих коштів буде достатньо щоб навчальні заклади належним чином функціонували без батьківських внесків » — підкреслила депутат.

На думку депутата, що якщо у батьків є можливість допомагати садочкам і школам, вони можуть це робити, але ці гроші повинні йти на розвиток установи — покупку нових комп’ютерів та іншої мультимедійної техніки.