Новини

Всі новини
2018-02-08

Олена Ворона: Виборці мають керуватись не емоціями, а політичною історією кандидата

6 лютого 2018 року в медіа-центрі «Накипіло», відбулась презентація «Політична пам’ять», ініційована громадським рухом «Чесно». Темою дискусії, зокрема, було те, чим мають керуватись виборці під час електоральних кампаній. Учасники зійшлись на тому, що часто вибір того чи іншого кандидата відбувається під впливом емоцій, навіяних зовнішністю кандидата, його влучною або яскравою передвиборчою агітацією, гучними лозунгами тощо. Але важливо, щоб люди робили свій вибір, спираючись на фактаж, політичну історію того чи іншого кандидата.

Під час розмови депутатка Харківської міської ради від фракції «Самопоміч» Олена Ворона розповіла про те, який відбір проходили кандидати в партію у 2015 році: «Перед виборами 2015 року до місцевих рад ми проходили через досить жорсткий відбір в межах партії. І я, як і багато інших, не розуміла, навіщо чинити такі перепони, в мене виникала купа питань: «де ви знайдете стільки людей, які будуть відповідати усім цим вимогам?», «як можна висловлювати комусь недовіру, коли люди хочуть до вас у партію?». Було дуже багато питань і незадоволення, – каже Олена Ворона, – і у тих, кого не взяли в кандидати від «Самопомочі», і, навіть, у тих, хто пройшов відбір.
«Для того, щоб потрапити до виборчого списку від «Самопомочі», людина мала відповідати низці критеріїв. По-перше, кандидат не повинен був жодним чином бути замішаним в корупційних справах, скандалах, особливо, пов’язаних із розтратою бюджетних коштів. По-друге, людина не повинна була мати в анамнезі членство в Партії регіонів чи в Комуністичній партії. Логіка наступна: якщо ти свого часу долучився до однієї з цих партій свідомо – то ти точно не розділяєш інтересів нашої партії. Якщо людину туди «затягли», це означає, що вона не має сил чинити опір. І це важливо, якщо людина була в одній, другій, третій партії – це означає, що для неї важливо лише отримати владу, і не має значення, під яким прапором. Тобто для неї ідеологія та переконання не мають цінності. І третє, дуже суттєве. Бізнес людини, яка йшла від нашої партії, не повинен був бути пов’язаним із місцевим бюджетом, залежати від міської та обласної рад. Інакше її бізнес стає «слабким місцем», на яке можна натиснути та потягнути людину за ниточку».

Але тепер, каже депутатка, обертаючись назад і пройшовши через той тиск, який депутати від «Самопомочі» наразі мають як в Харківській міській, так і в обласній рада, вона певна в тому, що цей жорсткий відбір був справедливим та необхідним: «Я впевнена, що усі ті критерії, через які пройшли ті, кого було обрано кандидатами в депутати, були дуже розумними, правильними, і якби виборці так само сумлінно та критично ставились до тих, кого вони обирають, ми би мали абсолютно інший депутатський склад на усіх рівнях влади».