Новини

Всі новини
2019-04-26

Олександр Котуков: Потоки бюджетних коштів, які виводяться через комунальні підприємства – “прокладки”, мають бути зупинені

Депутат Харківської обласної ради від “Самопомочі” Олександр Котуков повідомив про те, що під час останнього засідання комісії з питань списання комунальної власності ХОДА депутати передали більш ніж 1000 екземплярів взуття та одягу декільком дитячим закладам та лікарням зі складів комунального підприємства, яке вже багато років не функціонує. За словами депутата, і в місті, і в області є велика проблема із комунальним майном, зокрема, технікою, приладами, меблями, приміщеннями та іншим, що за якихось причин роками лежить мертвим вантажем.

Котуков говорить, що протягом багатьох років Харківська обласна рада створювала комунальні підприємства (КП) – “прокладки”, метою яких був “розпил” коштів обласного бюджету. “Ці підприємства нічого корисного не робили, а, здебільшого, імітували діяльність, але утримувались за рахунок податків мешканців Харківської області. Приміром, місія КП “Освіта”, яка свого часу закупила цей одяг та взуття, – нікому невідома. Речі пролежали багато років невикористані, аж поки не розпочався процес ліквідації підприємства. Це яскравий приклад недбальства та безвідповідальності!”, – наголошує депутат.

Саме Олександр Котуков ініціював створення реєстру власності комунальних підприємств Харківської області, і, від початку депутатської каденції в обласній раді, він займається упорядкуванням комунального майна. “Через комунальні підприємства багато чого “йде наліво”, – пояснює депутат. – Наприклад, підприємство, яке знаходиться десь в області, має техніку: комбайн, жатку, старенькі автівки. За якихось причин вона не використовується: немає людей, щоб на ній працювати або зламалась і немає грошей на ремонт тощо. До керівника КП приходить місцевий фермер і пропонує гроші за цю техніку. Керівник списує її на металобрухт, а сам отримує готівку, яка йде не на діяльність підприємства, а в кишеню”.

Задача комісії з питань списання комунальної власності ХОДА наразі полягає в тому, щоб зробити процес списання майна ефективним”, – каже Котуков. – Ми добиваємось того, аби КП замість списання проводили відкриті аукціони, щоб гроші громади не розпорошувались у повітрі”.