Новини

Всі новини
2019-02-06

Олег Березюк: Україна має газ! Але є замовлення від нашого споконвічного ворога — узалежнити українців від російського газової труби

Один з першочергових пунктів передвиборчої програми кандидата в президенти Андрія Садового — модернізація країни. Лідер парламентської фракції «Самопоміч», народний депутат Олег Березюк в програмі «Віддзеркалення» на телеканалі АТН розповів про перші кроки Садового в цьому напрямку.

«Для впровадження змін потрібні певні умови. На мою думку, це сильна команда в парламенті та ефективний і незалежний президент. Ось тоді буде сила, щоб зробити кроки. Перше — це боротьба з корупцією. Сьогодні в Україні є найкраще антикорупційне законодавство. Проте ми залишаємось найбіднішою країною з найбільшим рівнем корупції. Справа тут у відсутності політичної волі. Тому важливо, щоб майбутній Президент України призначив грамотного в юриспруденції та чесного Генерального прокурора — найважливішу процесуальну посаду в країні. Садовий називає такою людиною Оксану Сироїд. Вона своєю політичною волею змінить все», – наголошує Березюк.

На думку нардепа, лише після цього можна приступати до модернізації країни. Одна з ключових задач для Андрія Садового — це відновлення літакобудування: «Країну треба «зшити». Чому в 70-ті роки існували рейси між українськими містами, а сьогодні — ні? Бо зараз чинній владі невигідно, щоб люди один з одним говорили».

Друга задача, яка стоїть в пріоритеті програми Садового, – це повернення ресурсів держави людям. Олег Березюк стверджує: сьогодні олігархат використовує Україну та її ресурси для свого збагачення, тим самим продукуючи бідність серед людей. Тому в сфері економіки першим кроком має бути модернізація енергетичної галузі: «Олігархат опирається, бо він на енергетиці заробляє мільярди доларів. Ще у 70-80-ті роки Україна добувала, якщо я не помиляюсь, 70-80 мільярдів кубометрів газу в рік, а сьогодні — 20 за потреби в 30. В чому справа? Газ в нас не закінчився! Справа в тому, що є замовлення від нашого споконвічного ворога — узалежнити українців від російського газу».

Нардеп переконаний, що Україна може бути експортером газу, і здешевити його до мінімуму для своїх громадян. Для цього потрібно відновити його добування.

«Наприклад, в Бориславі Львівської області, що знаходиться на родовищі нафти і супутнього газу сьогодні викидається в повітря 100 тисяч кубометрів газу в добу. І чинній владі видобувати власний газ не вигідно, тому що власником УкрНафти є Коломойський і його партнери в державній компанії. Їм не цікаво це. Щоб виправити це — потрібно модернізувати енергетику та створити умови в Україні для видобутку газу: не тільки для себе, але й для всієї країни», – впевнений Олег Березюк.