Новини

Всі новини
2019-01-31

Олег Березюк: «Щоб досягти розвитку країни — треба повстати проти олігархату»

Нещодавно Львів визнали одним з найкомфортніших міст для життя в Україні. Депутат Верховної Ради, голова парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк вважає, що в тому є велика заслуга чинного мера Львова та кандидата в президенти Андрія Садового.

«Садовий вперше після тяжкого колоніального, радянського періоду приніс у Львів волю. Він зробив управління прозорим, публічним і демократичним. І це принесло успіх місту, – розповідає Березюк. – Наприклад: у Львові продавали приміщення у центрі, на площі Ринок. Це дуже дороге місце. І воно не просто продавалось по «договорняку» з мером, а через процедуру закупівель ProZorro. В тендері брали участь сім учасників, три з них бились до кінця. Як наслідок торгів — 70 квадратних метрів продано, більш ніж за 30 мільйонів гривень. Всі вони пішли у бюджет міста».

Нардеп впевнений, що мери інших міст не впроваджують принципи прозорості та публічності в управління, бо просто не зацікавлені в цьому. Оскільки це зачіпає інтереси корумпованих мерів, депутатів і бізнесу, які завжди хочуть менше заплатити. В той час у Львові, каже Березюк, бізнес розуміє, що вони заплатять гроші в міський бюджет і принесуть додану вартість.

На думку нардепа, це приклад модернізації відносин між державою і бізнесом — чесних, прозорих, конкурентних: «Коли ми тільки починали у 2012 році, Садовий сказав дуже пророчу річ: щоб міста виглядали як у Європі, треба йти у владу. Так і сталось. Садовий прийшов — і тепер Львів говорить сам за себе. Але зараз у Андрія Садового є бажання, щоб вся Україна, всі міста були успішними і процвітаючими».

Олег Березюк впевнений: щоб досягти розвитку країни — треба повстати проти олігархату. Але це треба зробити в законний політичний спосіб – через вибори. «Єдиний наш конкурент – олігархи. Вони контролюють одну політичну “шайку”, яка управляє країною понад 20 років. І це становить небезпеку для держави, для людей, для економіки, бо вони фізично нас грабують».