Новини

Всі новини
2018-01-24

Обласна програма «IT-Харківщина» має забезпечити сільські школи якісним інтернетом, – Едуард Рубін

Обласна програма «IT-Харківщина» буде спрямована перш за все на розвиток освіти, зокрема, на забезпечення якісним інтернетом шкіл, а також на підвищення кваліфікації сільських вчителів інформатики. Про це повідомив депутат облради Едуард Рубін, що є співзасновником Kharkiv IT-cluster – громадської організації, яка об’єднує ключові IT-компанії Харкова задля створення сприятливої IT-екосистеми у регіоні.

Спершу програма «IT-Харківщина» не передбачала співучасть айтішной спільноти. «Програмою, розрахованою на період до 2020 року, і всіма грошима на її реалізацію повинні були керувати місцеві чиновники, без будь-якого серйозного громадського контролю та гарантій того, що пріоритети інвестицій будуть розставлені грамотно. Наприкінці 2017 року нам вдалося домогтися того, що Kharkiv IT-cluster буде координувати виконання програми» – розповів Рубін.

Він зауважив, що у Харківській області лише 36 із 100 жителів мають доступ до інтернету, тобто більшість позбавлена доступу до багатьох сучасних сервісів, зокрема державних. «Саме тому ІТ- cluster сприятиме, аби створення нових телекомунікаційних мереж в Харківській області ґрунтувалося на найсучасніших технологіях і з’явилась реальна конкуренція операторів. Тільки так населення отримає якісні та доступні послуги», – зазначив депутат.

Він підкреслив, що дуже важливим є контроль за розподілом коштів. У 2018 році на реалізацію програми з обласного бюджету вперше виділили 4,5 млн грн (їх левова частка піде на створення сучасного дата-центру). У наступні два роки очікується фінансування ще на рівні близько 20 млн грн. «Але це не все, оскільки за попередніми розрахунками, програма потребуватиме ще до 40 млн грн приватних інвестицій. І наше спільне завдання – створити умови для залучення цих коштів. Я дуже розраховую, що на базі цієї програми нам вдасться впровадити реальні механізми приватно-державного партнерства в ІТ-сфері. Ефективним координуючим центром між органами влади та бізнесом може бути IT-cluster», – підсумував Рубін.