Новини

Всі новини
2018-11-19

НУШ в Харківській області загальмувалась, – Віктор Кисіль

Віктор Кисіль, депутат Харківської обласної ради з вересня відвідує школи Харківського району, знайомиться із станом реалізації Нової української школи. Минулої п’ятниці він завітав до Пісочинського колегіуму, де цього року розпочали навчання учні п’яти перших класів за програмою Нова Українська Школа (НУШ).

“На жаль, станом на 16 листопада доводиться констатувати, що забезпечення навчального процесу відповідно до вимог Нової української школи загальмувалося. Фактично, для першачків надійшли деякі настільні ігри, кубики “Лего”, підручники (крім англійської мови), музичні інструменти, магнітний конструктор, килимки… Надійшли ноутбуки, ламінатори та БФП (багатофункціональні пристрої – принтер/ксерокс/сканер) для вчителів перших класів, щоправда, не для всіх”, – розповів депутат.

Віктор Кисіль зафіксував відсутність індивідуальних парт, стільців для учнів нема, каже, що інформації про надходження для перших класів шаф та мультимедійного обладнання досі нема, відсутні карти, глобуси, велика частина методичного забезпечення. “Про мультимедійну дошку залишається тільки мріяти. Щоправда, в одному першому класі є мультимедійна дошка, подарована Пісочинською селищною радою“, – розповідає депутат. – Усі ці недоліки змушені компенсувати вчителі, які старанно викладаються, опановуючи нові освітні стандарти, за що їм низький уклін. При цьому особливо приємно було бачити молодих педагогів, які навчають першокласників“.

За словами Кисіля, така ситуація є повсюдною, хоча і з відмінностями. Наприклад, у Пісочинському колегіуму вчителі відчувають ще й брак канцтоварів та побутової хімії в той час, коли в школах Дергачівського району ці потреби закриті. Також, на відміну від шкіл Дергачівщини, відвідані депутатом школи Харківського району й досі не отримали жодного предметного кабінету – фізики, хімії, географії тощо.

Що найбільше хвилює вчителів, за словами Віктора Кисіля:

1. Незабезпеченість освітнього процесу усім необхідним для Нової української школи.

2. Низький рівень оплати праці: 5-6 тисяч гривень на руки – явно неконкурентні на ринку праці, зважаючи на фізичні затрати.

3. Цікавить педагогів можливість отримати соціальне житло в селищі, оскільки знімати житло – дорого, а купити – неможливо.

4. Пісочинський колегіум потребує встановлення якісного й швидкісного інтернету по всіх класах, оскільки на цей час до мережі підключені лише 3-4 кабінети, що уповільнює й обмежує навчальний процес.

5. Важливим питанням є охорона навчального закладу від сторонніх людей, адже безпека дітей – один з найважливіших пріоритетів.

Нагадаємо, що на забезпечення перших класів Харківщини Уряд виділив понад 120 мільйонів гривень в рамках двох освітніх субвенцій наприкінці 2017 року (перша) та у квітні 2018 (друга).