Новини

Всі новини
2018-10-17

«Новий порядок відшкодування коштів за оренду землі є порушенням Конституції», – Сергій Могила

Під час 22 сесії міської ради, яка відбулась 17 жовтня, депутати ухвалили спеціальний порядок добровільного відшкодування коштів, які були сплачені підприємцями за орендовану землю.

На думку депутата від фракції «Самопоміч» Сергія Могили, даний документ суперечить Конституції України і Земельного кодексу.

«Цим проектом ви пропонуєте укладати подібні договори в обхід Земельного кодексу, тобто усунути від прийняття рішення територіальну громаду, порушивши і Земельний кодекс, і Конституцію України. Такі договори укладатимуться в кабінетах департаментів, доступ до цієї інформації буде обмежений, що може свідчити про корупційні ризики такого рішення. Ба більше, не буде дотримана істотна умова про об’єкт оренди, тобто ділянка повинна бути обмеженою і мати кадастровий номер», – зазначив Сергій Могила.

На його думку, проблема із договорами оренди в Харкові дійсно існує, але вона полягає в тому, що люди роками чекають, коли комісії винесуть на сесію міської ради рішення про надання землі в оренду. Затягуючи прийняття офіційного рішення, чиновники продовжують брати гроші від власників МАФів готівкою, в свою кишеню, повз бюджет міста.

«Є приклади, коли підприємець перше рішення сесії отримав в 2014 році, а зараз 2018 рік, рішення досі не винесено. Чому — незрозуміло. У пояснювальній записці представлена якась аналітика, але там дуже мало цифр. Цікавлять дані, скільки земельних ділянок має розпорядник, але не має договору оренди, скільки договорів в департаменті очікують своєї черги, скільки знайдено ухильників, який середній термін укладення договору оренди від моменту подачі заяви. Ця інформація важлива для прийняття такого проекту. Можливо, замість прийняття сумнівних проектів, які порушують Земельний кодекс і Конституцію, потрібно просто розвернутися обличчям до підприємця і зробити з департаменту зручний якісний сервіс, а не машину, яка тероризує підприємця різними бюрократичними перепонами», – підкреслив Сергій Могила.

Директор департаменту територіального контролю міськради Олексій Калина вважає, що даний порядок не суперечить нормам чинного законодавства і дозволить залучити додаткові кошти до міського бюджету.

«Цей добровільний порядок створить додатковий механізм відшкодування коштів територіальній громаді за те, що користувачі користуються земельними ділянками без укладення договорів оренди. Такі порядки існують і в інших містах України, їх незаконність я змушений спростувати», – сказав Калина.

Сергій Могила підготував аналітичну записку, де перерахував всі статті, які порушуються цим порядком, проте, незважаючи на всі недоліки, проект рішення був ухвалений депутатською більшістю.