Новини

Всі новини
2016-06-01

Недбалість чиновників труїть дітей в дитсадках та школах

Якість продуктів в дошкільних та шкільних закладах не відповідає жодним стандартам дитячого харчування. При цьому ціна закупівлі окремих продуктів для шкіл та дитсадків перевищує риночну вдвічі. Про це в ефірі «Віддзеркалення» на каналі АТН розповів депутат облради від фракції «Самопоміч» Віктор Кисіль.

Батьки-активісти одного з дитсадків Харкова забили на сполох: діти відмовляються їсти в садочку, пояснюючи, що їм несмачно. Батьки вирішили провести самостійне розслідування, звернувшись  до двох лабораторій: «Товариство захисту прав споживачів» та «Стандартметрологія». Результати шокували: «масло», що поставляється в дитячі садки на 82% складається з рослинних жирів, тобто це навіть гірше, ніж маргарин, хоча постачальники декларують товар як масло ДСТУ. Ковбасні вироби: «на папері — вищий гатунок, має бути 100% м’яса, за результатами проведеної експертизи — в кращому разі перший сорт, у складі — 6% крохмалю, що є неприпустимим в дитячому харчуванні. Тобто це, навіть, не спред. Це, фактично, отруєння дітей!», — заявляє Віктор Кисіль. Щодо сиру, який активісти відправили на експертизу, виявилось, що склад субстанції не відповідає складу сиру, проте в продукті було знайдено кишкову палочку.

Депутат каже, що офіційні звернення до чиновників не допомагають: «Я звертався до керівника відділу освіти О. Бабельчук, голови Харківської райдержадміністрації Ю. Раїни, його першого заступника Ю. Бондаренка. Говорив про невідповідність якості, про зависокі ціни закупівлі продуктів. Пройшло 2 місяці. Реакії нема – як постачались неякісні продукти, так і продовжуть постачатись. Саме тому ми вирішили перенести це питання у публічну площину, оскільки чиновники не реагують жодним чином. Треба віддати належне правоохоронним органам. Відкрито кілька кримінальних впроваджень за фактами закупівлі неякісних продуктів харчування».

Голова Харківської райдержадміністрації Юрій Раїна надав такий коментар: «Ми пов’язані тендером. Поки не буде рішення по цьому кримінальному впровадженню, я не можу змусити управління освіти розірвати договір з постачальником. Оскільки бізнесмени можуть подати в суд, і ми матимемо неприємності».

Щодо тендерів та постачальників продуктів, Віктор Кисіль також має цікаві спостереження. Наприклад, в тендері з закупівлі хліба пшеничного із борошна вищого ґатунку для загальноосвітніх навчальних закладів Харківського району перемогу здобув «Люботинський хлібозавод». Завод  запропонував постачати хліб пшеничний з борошна в/ґ за ціною 13,56 грн/кг, булку – 44,00 грн/кг, батон – 17,44 грн/кг (ціни вказані з ПДВ). Загальна вартість поставки – 860 тис. грн. В той же час корпорація «Слобожанська паляниця», яка теж брала участь у тендері, запропонувала ціну, нижчу в середньому на  33%, але їй було відмовлено. Цікаво, що через день, 20 січня 2016 р. ПАТ «Люботинський хлібозавод» запропонувало постачати відділу освіти Жовтневого р-ну м. Харків той самий пшеничний хліб з борошна в/ґ за значно нижчою ціною – 6,70 грн/кг. Яким чином ціна за 2 діб стала нижчою вдвічі – невідомо. Тобто загальна сума збитків на закупівлі хліба для Харківського району складає близько 400 тис. грн.

Віктор Кисіль заявив, що він звернувся до Держфінінспекції в Харківській області та інших державних органів із проханням провести розслідування та «припинити труїти наших дітей та розкрадати бюджетні кошти».

Ефір «Віддзеркалення» за участі Віктора Кисіля, 31.05.2016