Новини

Всі новини
2015-11-27

Назар Ванюшин: «Самопоміч» розробила програму для залучення інвестицій в Харківську область»

Фракція «Об’єднання Самопоміч» в Харківській обласній раді розробила програму для залучення інвестицій в область. Про це сьогодні, 27 листопада, на прес-конференції в Харківській філії інституту ім. Горшеніна заявив депутат фракції в облраді Назар Ванюшин.

За його словами, мета програми — створення системи захисту інвестицій на рівні нормативно-правових актів облради.

«Ми хочемо також провести круглі столи для інформування інвесторів про перспективи, достоїнства й безпеку вкладання грошей в Харківську область — це можуть бути інвестбанки, фонди, тощо. Інвестор у першу чергу повинен розуміти, чому вкладати кошти потрібно саме в Харківську область», — наголосив Ванюшин.

Депутат зазначив, що також важливо створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Реалізація проекту, за словами представника «Самопомочі», поліпшить інвестиційний клімат в області.

«Програма дозволить працевлаштувати місцеве населення і тимчасово переміщених осіб, яких на сьогоднішній день в області налічується близько 400 000. Це величезний потенціал. Крім того, існує проблема відтоку людей з сільських населених пунктів — в першу чергу, молоді. Ми плануємо, що через деякий час ця програма зменшить відтік людей і поліпшить демографічну ситуацію. Реалізація проекту також буде стимулювати розвиток промисловості та будівництво нових підприємств в районах області, що призведе до розвитку інфраструктури — доріг, енергетики, комунальних послуг», — розповів Ванюшин.

За словами політика, під час реалізації програми планується створити «дорожню карту» для інвесторів, яка буде включати в себе необхідну інформацію по всіх районах — їх слабкі і сильні сторони, корисні копалини, етнографічні особливості, тощо. Також, до проекту залучатимуть громадянських активістів.

Ванюшин зазначив, що після реалізації цієї програми у інвестора з’явиться розуміння ризиків, які він буде нести, і переваг, які отримає після вкладення коштів в Харківську область.

«За умови того, що програма реалізовуватиметься так, як ми спланували, для відкриття першого підприємства необхідно буде два-три роки. Ми розраховуємо, що це програма знайде підтримку у всіх фракціях обласної ради», — запевнив депутат.

За словами керівника фракції «Самопомочі» в Харківській обласній раді Тетяни Бідняк, після обговорення в комітетах і на зборах фракції проект планується винести на сесію облради.