Новини

Всі новини
2019-05-21

На Харківщині знову затягують із закупівлею обладнання та меблів для Нової української школи, – Віктор Кисіль

На Харківщині знову затягують із закупівлею обладнання та меблів для Нової української школи (НУШ). Про це повідомив депутат “Самопомочі” в Харківській облраді Віктор Кисіль

Він розповів, що вже більше місяця місцеві ради та райадміністрації не можуть виділити співфінансування, щоб відділи освіти придбали все необхідне для майбутніх першокласників.

26 березня бюджетна комісія Харківської облради розподілила майже 52 мільйона гривень на закупку дидактичних матеріалів, музичних інструментів, меблів, комп’ютерного обладнання, мультимедійного контенту. На початку квітня кошти вже направили в райони та міста області. Пройшов місяць, а у районах ще тільки вирішують, коли приймати субвенцію та виділяти співфінансування”, – каже Віктор Кисіль.

Депутат зробив запити до місцевих рад, і дізнався, що тільки у Богодухові та Близнюках було виділене співфінансування для НУШ. У Кегичівці, Печенігах, Вовчанську, Валках, Ізюмі, Боровій, Лозовій питання субвенцій ради розглядатимуть лише на чергових сесіях.

Повторюється минулорічна історія: через те, що місцеві ради вчасно не прийняли кошти та не виділили співфінансування, перші класи повністю не були укомплектовані всім необхідним для навчання. Через таку несвоєчасність виділені кошти на НУШ до кінця року не змогли використати, і ма йже 3 мільйони гривень були повернуті назад до бюджету.