Новини

Всі новини
2018-12-04

Завдяки ОТГ ми маємо можливість побачити результати реформи децентралізації, – Роман Семенуха

Представники партії «Об’єднання «Самопоміч» народний депутат Роман Семенуха разом із депутаткою Харківської облради Тетяною Бідняк відвідали Нововодолазьку ОТГ. Під час візиту вони зустрілися із селищним головою, побували на заводі NovaAbraziv, поспілкувались із приватними підприємцями та фермерами, завітали до місцевих шкіл.

«Тут ми маємо можливість побачити результати проведення реформи децентралізації, – розповів Роман Семенуха. – Нововодолазька ОТГ  створена майже два роки тому. З того часу тут повністю змінився підхід в управлінні власністю громади — тепер коштами розпоряджається не райадміністрація, а місцева влада, яка знає свої потреби і може самостійно визначитись із пріоритетами. Цього року громада отримала досить пристойний бюджет розвитку, і це відчувається. Особливо відчутний фінансовий ефект від розщеплення ренти на видобуток газу. Це нові фінансові можливості для громади для розвитку».

За останній час в ОТГ вдалось зробити вуличне освітлення, реконструювати дорожнє покриття, наразі ремонтують лікарню. Нещодавно зробили якісні ремонти в місцевих школах, на кошти освітньої субвенції закуплені нові меблі, планшети та інша техніка для навчання.

«Повсюди Україною люди питають абсолютно правильні речі: де брати гроші на зарплату? Чим платити вчителям, медикам? Де взяти гроші на карету «швидкої»? І ми бачимо, що зараз саме ОТГ дає відповідь на ці питання. Це все має робитись за податки, які люди сплачують в місцевий бюджет. Досвід доводить, що тих грошей, які зараз залишаються на місцях – достатньо для задоволення більшості потреб. Попри всі проблеми, створення об’єднаної територіальної громади дає свої переваги людям», – наголосив Роман Семенуха.