Новини

Всі новини
2015-09-26

Муніципальну варту потрібно створювати з ветеранів АТО, — Роман Семенуха

Сьогодні, 26 вересня, на площі Свободи у Харкові урочисто прийняли присягу 800 співробітників нової патрульної служби. У той же час у парламенті триває робота над законопроектом «Про муніципальну варту».

Муніципальною вартою стануть підрозділи, які виконуватимуть ряд допоміжних функцій по підтримці правопорядку у містах та будуть підпорядковані місцевим радам. Народні депутати від фракції «Самопомічі» Олена Сотник та Роман Семенуха приймали участь у доопрацюванні вказаного законодавчого акту. Саме вони зробили левову частку правок після його розгляду у першому читанні.

«Органи міністерства внутрішніх справ мають найменшу довіру від населення, — стверджує Семенуха. — Це потребує кардинальної реформи. В Україні вже прийнятий закон «Про національну поліцію» — ми бачимо перші позитивні рухи щодо створення дорожньо-патрульної служби у багатьох містах. Що стосується муніципальної варти, то вона вже зарекомендувала себе в Європі. Як правило, муніципальна варта використовується тільки в великих містах. На мою точку зору, оскільки ми живемо в країні, яка воює, правильно було б обрати три-чотири міста у якості пілотного проекту. На жаль, профільний комітет наших правок щодо «пілоту» не підтримав».

За словами народного обранця, керівником муніципальної варти має бути людина з юридичною освітою та досвідом військової служби.

«Було б дуже добре, якби муніципальну варту поповнили ветерани АТО, люди, які мають бойовий досвід», — наголосив представник «Самопомочі».